A háromszoros bajnok és hétszeres kupagyőztes honlapja
bejegyzés 1 - 50 ( összes : 148000 ) időrend: -> korábbi 147950 bejegyzés

2017-12-12 23:17 (159327)
név: pelike
21 tétmeccset játszottunk a szezonban, az NBA csapatok is 'csak' 25-26-nál járnak :)
És még a végén az AAK-ban is továbbjutunk.
Soha ehhez hasonló szezonunk nem volt, ennyi meccsel és ilyen típusú és összetételű kerettel. Nagyon kíváncsi vagyok, meddig jutunk.

MTE

2017-12-12 22:46 (159326)
név: balldontlie
Mennyivel jobban hangzik ez a cím, mint a BB1...
"AAK: Legyőzte a csoportutolsót a Körmend"

név: BélaBá
A szünet után elkezdett kosárlabdázni az MTE. Németh blokkja és Davis zsákolása után 9-0-ra állt a negyed, időt kértek a vendégek. De továbbra is remekelt a Körmend és tizenöt pontra növelte előnyét úgy, hogy eggyel több pontot dobott a negyedben, mint az első félidőben.
Az utolsó tíz percben jó darabig tartotta előnyét a Körmend, de az utolsó percekre alaposan feltámadt a Sentjur. Alig három perccel a vége előtt egál állt a táblán. Bolcina kipontozódása és technikaija hat pontot hozott a hazai konyhára, amivel végül jól sáfárkodott és őrzi hazai veretlenségét az Egis Körmend.
(95-86)

2017-12-12 19:51 (159323)
név: BélaBá
A sorozat B csoportját vezető piros-feketék az egy győzelemmel utolsó helyen álló szlovén gárdát fogadták, amelynek keretében ott van a korábbi körmendi játékos, Marko Popadic is. Az Egis Körmendből ezúttal Csorvási Milán és Marquis Wright maradt ki. 0-7 állt a táblán, amikor a 2. perc végén Davis betalált távolról. A negyed közepére fordított az MTE, de a vége felé Williams három triplát szórt be, amivel öt pontos fórt harcolt ki a Sentjur a negyed végére. Két hármassal fordított a Körmend, Tuoyo pedig osztotta a sapkákat. Visszavette a vezetést a Tajfun, majd hosszú percekre megállt a játék. Debelak maradt a földön, miután Hollins keze eltalálta az orrát. A mentők látták el a vérző kosarast. A szokatlan ötösöket próbáló hazaiak megint többet hibáztak, a nagyszünetre visszaállt az öt pontos vendégvezetés. (33-38)

2017-12-12 19:41 (159322)
név: kendeffy
Csorvási miért nem játszik?
2017-12-12 19:15 (159321)
név: kakadu99
Az az igazság, hogy jó ideje a csarnokban sincs rendben a hangosítás. A nagy lelátó oldali hangfalak hetek óta süketek.
2017-12-12 19:12 (159320)
Nincs hang Bélabá!
2017-12-12 17:48 (159319)
név: spiritknight

Én úgy látom, hogy Hollins egyre többször bontja a védelmet. Szerintem kiválóan kezeli a labdát, én nem érzek rajta technikai hiányosságot.
Az említett két magasembernél inkább.

Előzmény: pelike (159318)

2017-12-12 16:27 (159318)
név: pelike
Hollins szerintem is extra védő a posztján (támadásban azért én nem látom olyan rózsaszínnek a helyzetet, a védelmet szinte semmennyire nem bontja, nem jó triplázó (30% alatt), nem passzolja meg jól a 2-2ket befelé és nem extra labdakezelő finoman szólva, szóval elég limitált összességében, de az biztos, hogy abból, amit kapott szépen gazdálkodik és fegyelmezett plusz akar is ami nem mellékes, láttunk pont tavaly fegyelmezetlen és beleszarós extra képességű játékost) de azért emeljük ki, hogy Davis és Tuoyo is elég fontos pillérek a védekezésben, talán fontosabbak is, mint Hollins. Védőoldalon igen jól állunk, olyan a keret, hogy ha akarunk, válthatunk bármit, mert Hollins-Davis-Tuoyo és Fanning is több posztra alkalmas védőoldalon.
Előzmény: Owen (159317)

2017-12-12 15:05 (159317)
név: Owen
Hollins jó választás, igazi old school játékos, középtávoli dobások kihalóban vannak, de ő ezt tudja a legjobban, ami szerintem nagy előny.
Legjobb védő a csapatban. Amit ő csinál védekezésben, az kevésbé látványos, de nagyon hasznos.

2017-12-12 11:33 (159316)
Személyesen nekem a kedvenc, hogy a szoros meccseken, mikor lélektanilag nagyon kell, sokszor képes kiharcolni 3 büntetőt, valahogy igen jó érzéke van hozzá.

Channels csinált ilyeneket, mikor kicsit kirakta a lábát dobás közben, hogy legyen kontakt :-)
Előzmény: spiritknight (159315)

2017-12-12 09:46 (159315)

Pontosan én is így látom. Egy tökéletes csapatember, aki kiegyensúlyozott, megbízható, igyekszik saját érdekeit alárendelni a csapatérdeknek, de elő tud lépni meccseldöntő spílernek is. Szerintem az edző ilyen játékost kíván magának.

Én más poszton hiányolom a klasszisteljesítményt.

Előzmény: songoku (159314)

2017-12-12 09:32 (159314)
név: songoku
Sajnálatosan alulértékelt játékos Andre. A szoros meccseket az idén gyakorlatilag ő nyerte meg az összeset. Védekezésben is jó és kiváló csapatembernek is tűnik.
Tény, hogy nem látványosan extra, de inkább legyen ilyen játékosunk, mint egy sztár, aki 50 percet játszik egy meccsen és a végén miatta bukunk meccseket..

Előzmény: mindörökké mte (159311)

2017-12-11 21:53 (159313)
név: KovIst
Én is!
Őszintén szólva nem gondoltam, hogy ő lesz a befutó. Nem mint ha nem érdemelte volna meg, csak az ő játéka ritkán olyan, ami igazán figyelemfelkeltő. Néha 30 perc nem túl jó játék után lép elő meccsdöntő játékosnak, valószínűleg ezzel érdemelhette ki a címet.
Örülök, hogy ilyen nem várt címet tudott nyerni egy játékosunk.

A hónap játékosa: Andre Hollins !
Gratulálok neki, meccsről meccsre stabil teljesítményt hoz.
MTE

2017-12-11 15:27 (159310)
név: krstic
Már várom BB1-től a "Popadic visszatér Körmendre!" c. bejegyzést. :)

MTE!!!
Előzmény: EgisKormend (159309)

2017-12-11 10:21 (159309)
név: EgisKormend
Holnap itt lesz látható csapatunk KK Šentjur Tajfun elleni Alpok-Adria Kupa mérkőzése:

2017-12-11 09:35 (159308)
Andre Hollins a forduló válogatottjában:

2017-12-10 23:24 (159307)
A mai mérkőzés sajtótájékoztatója:

2017-12-10 23:10 (159306)
név: BélaBá
Nekem átjött, teljesen tisztán! :-) Hasonlóan gondolom én is.
Gyanítom, a Tájfun ellen mi fogunk egy tájfun erejével bekezdeni. Mert úgy érzem, minimum ez lesz az elvárás.
Előzmény: mex63 (159305)

2017-12-10 22:37 (159305)
név: mex63
Úgy néz ki holnap Potocnik főnök beindítja a benzinmotoros szivattyút, laza átmozgató helyett levegőkeresgélés lesz :D

Nem kritikának szánom a következő gondolatokat, hanem egyszerű észrevételnek, vagy véleménynek.
Egy dolgot tudomásul kellene vennünk nekünk is, de azt hiszem a csapatnak inkább: ez a csapat akkor eredményes ha CSAPATKÉNT működik + ha azt játssza amit tud, amit gyakorolnak, amire fel vannak készítve.
A csapatként történő működéssel nincs is probléma, mert az megvan, ez nem az előző években látott egyénieskedés, meg önfejűség.
Meglátásom szerint azzal viszont van probléma, hogy sokszor olyan dolgokat akarunk csinálni, ami (egyelőre) nem megy.
Most még "kárunk" vagy fájó "kárunk" nincs belőle, mert azért teljesítménnyel, szívvel meg sokszor ésszel is tettünk és teszünk is róla hogy ne legyen, de tegyük a kezünket a szívünkre, volt szerencsénk is.

Ha a jó eredmények és az eddigi szép szezon miatt elfelejtjük, hogy mivel tudunk nyerni és hirtelen többet kezdünk magunkról gondolni, mint ami van, akkor lehetnek kellemetlen meglepetéseink.

Nálunk nem sok játékelemre vonatkozó kiemelkedő egyéni képességekkel rendelkező játékosok vannak, hanem mindenkinél van egy-egy olyan terület amit jól, vagy az átlagnál jobban csinál. Ha ezt nem odafigyelve és fegyelmezetten, vagy akár nem közel a maximumom csináljuk, akkor van az hogy elmegy az ellenfél 10 ponttal, vagy 15-20 pontos vezetést nem tudunk megtartani és pillanatokon belül megint szoros a meccs.
Pl. ha csili-vili pörgetett, csúsztatott meg flikk-flakkos passzokkal akarjuk a támadásokat építeni, meg helyzetbe hozni a másikat, annak szívás a vége.
Vagy pl. ha nem védekezünk magas fordulatszámon, hanem védekezgetünk és kicsit pihengetünk, akkor kapjuk a könnyű kosarakat, meg az üres triplákat.

Szó se róla csináltunk ma is szép akciókat, meg sakk-matt támadásokat is, meg a harmadik negyed elején megpörgettük úgy a védekezést, hogy pillanatokon belül 20 pont fölé mentünk és úgy nézett ki fieszta lesz.
Aztán mégsem, mert inkább kezdődött a szieszta, fegyelmezetlenkedtünk, fölöslegesen színeztük, meg puhítottunk egyet a védekezésen, hiszen már hússzal megyünk.
Tudom a játékosok nem gépek, meg az sem jó ha nem merünk megcsinálni egy extra passzt, vagy leindításnál egy légpasszos befejezést, meg kellenek is az ilyen jelenetek és játékok, de ennek talán nem mindig ott van a helye ahol megpróbáljuk.

Aztán az is lehet, hogy én öregszem és egyre kevésbé bírom a felesleges feszültséget :D
Eddig szép szezonunk, szép eredményeink vannak és remélem átjött amit gondolok, azaz nem "ellene", hanem "érte" morgolódok.

Előzmény: BélaBá (159303)

2017-12-10 21:42 (159304)
név: zoller