Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!
Vendégkönyv
A fórumba a bejelentkezett felhasználók írhatnak.
bejegyzés 1 - 50 ( összes : 3 ) időrend:
2021-01-28 18:44 (176425)
név: kendeffy
hozzászólásai
Érdekes dolgokat dobsz fel. A legtöbbel egyetértek, de lenne egy-két megjegyzés:

1.Korábbi nagy gyõzelmeink komoly csapatok ellen hazai pályán, közönség mellett születtek. A buborékban szó nincs errõl, sõt.
2.A csapat szerkezete jelenleg hiányos. Ha jól emlékszem a görög csapat átlagban 6 cm-rel magasabb volt. Tegnap ez volt a helyzet a belgákkal. Ahol különben az elején szuperül mûködött a kisegítéses védelmünk és rengeteg labdát szereztünk. Azért játszottuk ezt a kisegítéses védekezést mert a fizikai paraméterek alapján nem tudjuk egy az egyben tartani a támadókat. Viszont a belgák gyorsan rájöttek erre és szépen tiszta dobóhelyzetig passzoltak ki a kisegetésbõl lemaradó védõket. A tiszta hármasokat pedig beverték. Így lett az elsõ félidõben így lett +10-bõl -10. Ehhez még hozzá kell adni azt, hogy folyamatosan a fault-határon védekeztek, és ezt engedték nekik. Plusz szinte minden kétséges helyzetnél mellettük döntöttek. Végül 23-15 volt fault-arány oda. Jobb csapat jelenleg a Mons, de...
3.A különbözõ rotációs felállásokról sok szó esett már. Vannak olyan ötösök, amelyeknél automatikusan sok pontot hoz rajtunk az ellenfél.
4.Legyünk túl a turnén sérülés nélkül, és teljes kerettel nagyon kellene hozni a válogatott szünetig hátralévõ két meccset. A szünetet pedig fel kellene használni Simons beépítésére. Nagyjából februártól egy új bajnokság kezdõdik.

MTE forever!

2021-01-28 18:37 (176424)
név: KovIst
Azért tegyük hozzá, hogy azokat a nemzetközi meccseket itthon, hazai környezetben, saját közönség elõtt nyertük meg.
Egy ilyen semleges helyszínen nem tudjuk, mi lett volna.
De mindegy is.

2021-01-28 16:51 (176423)
név: tommy
Ahhoz képest, hogy az elmúlt években milyen csapatokat sikerült verni a Fiba Cupában, nekem óriási csalódás a nemzetközi teljesítményünk.
Csak a teljesség igénye nélkül: Török (Büyükcekmece), litván (Nevezis), olasz (Velence), francia (Gravlines, Nanterre) élcsapatokat vertünk. És a franciákat például 20 pontos zakókkal küldtük haza Körmendrõl.

Ehhez képest lehet mondani, hogy jó ez a görög középcsapat meg belga élcsapat, meg nem vesszük komolyan a kupát, csak ez egy nagy önbecsapás.
Nem is a vereségek, hanem inkább a mutatott játék, meg a zakók mértéke az, ami igazán aggasztó.

Az, hogy komolyan kell-e számolni egy csapattal, azt alapvetõen az határozza meg, hogy milyen a védekezése. Tud-e produkálni olyan periódusokat, hogy percekig 0 ponton tartja az ellenfelet. Szerintem a támadásainkkal még nincs is akkora baj (persze ez sem mondható túl jónak), de ami engem különösen zavar az a védekezésünk. Azért egy edzõnek január végére valami kezdeményt már össze kellett volna raknia. És ez megint edzõi minõséget mutat, hiába vannak rossz védõid, mert pl. Zollner a lépegetõ exavátor Csorvásit (akit pl. Fofó pályán sem mer tartani) úgy tudta integrálni, hogy nem volt oltári lyuk a csapatban.

Én folyton azt érzem, hogy szinte minden támadásból kosarat kéne dobnunk, mert a másik oldalon úgyis a legtöbb esetben kapni fogunk. Pedig ez nem normális. Pl. kupát sem úgy nyertünk legutóbb, hogy olyan nagyon jól támadtunk, hanem sokszor percekig meg tudtuk folytani a Szolnokot védekezésben. Aztán az, hogy Petty vagy a Channels kihagyott jópár helyzetet, az már nem maradt meg annyira, mert kivédekeztük és a következõ támadásokból lehetett újra próbálkozni.

Most mi van?
A kapott kosarak után próbáljuk gyorsan bedobni a labdákat, aztán futunk elõre mint a hülyegyerekek (fõleg ebbõl van a 20 eladott labda). Miért? Mert ezzel próbáljuk kompenzálni a nyomorunkat, hogy nincsenek szerzett labdáink, meg olyan lepattanóink, amibõl indulni lehet, normális tranzíciós játékot építeni.
Az elzárások utáni elváltásnál Taylor kinn marad ugrálni a gyûrûtõl 10 méterre a kisemberen, közben meg csak bepöttyintik a palánk alá a magasembereknek, akik Thamessel, Mócsánnal vagy épp Fepuval maradtok ott missmatchben. (Amikor Tóth Norbi csinálja ezt, akkor meg valahol a távolban feljajdul egy edzõképzõ lexikon.)

Most jön az új légiós, aki szintén nem védõspecialista (se nem lepattanókirály), de legalább 4-es féle.
Nálam, ha Zsiga nem hozza csont nélkül a soron következõ ZTE és Kecskemét meccset (látványos védekezésbeli javulással, ami nem egy negyedig tart), akkor az utána következõ három hetes válogatott szünetben muszáj lenne edzõt cserélni.
Borzasztó nézni ezt a fogalmatlanságot, amit meccsek óta mutatunk.

1146 Table 'c10forum.szezon' doesn't exist1146 Table 'c10forum.szovegek' doesn't exist

Bejelentkezés

Törpördög hírek

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /