Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!
Vendégkönyv
A fórumba a bejelentkezett felhasználók írhatnak.
bejegyzés 1 - 50 ( összes : 3 ) időrend:
2022-05-09 15:43 (179704)
név: kov@
hozzászólásai
Ígérem az elsõ "szerintem" Szeged elleni rájátszás meccsig nem írok többet. :) :) :)

Hacsak nem hozunk addig egy fõállású edzõt! Hajrá Körmend!

2022-05-09 14:11 (179703)
név: mindigittvagyunk
Ha lesz majd idõd, igazán kifejthetnéd kicsit bõvebben is...)))DDD

Viccet félre téve, egész jól összefoglaltad, nagy részét én is adom!

2022-05-09 13:37 (179702)
név: kov@
Gratulálok a Falco veréshez (pályán és lelátón is jobbak voltunk)!

Én azt gondolom védekezéssel lehet elérni sikereket. A szombati meccsen többé-kevésbé sikerült is ez (ilyen az ha végig koncentráltan játszunk, és van edzõ aki felkészíti a csapatot és még meccselni is hajlandó, valamint higgadt marad végig).

Továbbra is azt gondolom a kulcs a két kicsi, amikor õk elvesztik a fókuszt, akkor kell észnél lennie az edzõnek, nem belealudni a meccsbe és idõt kérni, vagy levenni egyiket a pályáról (nem két perc múlva, hanem azonnal, azt gondolom a nagy hullámzásunk fõ okai õk).

Most is a harmadik negyed végén alig 1 perc alatt kaptunk úgy 6 pontot, hogy csak a mi hibáinkból éltek (leszedett Falco védõ lepattanó, egyedül maradt játékos a palánkunk alatt, Stokes nem ér vele vissza, majd a következõ támadásban Stokes eladja a labdát, lerohanás, kosár, White látványosan ellöki Somogyit a palánk alatt, támadó, majd büntetõk, szerencsére Golomán Gyuri velünk volt, egy eladott labdával és egy gyûrût sem eltaláló tripla kísérlettel megállította a Falco rohanását a negyed végén, ha ezek nincsenek lehetett volna egál a negyed vége 11-es elõnyrõl).

Ha Stokes és White jól játszik akkor általában nyerünk, ha csak egyikük akkor már sanszos a vereség, ha mindketten elvesztik a fókuszt, akkor van a -20 pont feletti eredmény. Azt gondolom a február-márciusi hosszú kihagyás (vezetõedzõ nélküli edzések) után tört meg valami idegenben a csapatnál, azóta volt 6 vállalhatatlan vereségünk:

*Kecsó idegen (26 pontos vereség): 7 kihagyott büntetõ, Gordon nélküli meccs (így 12-vel kevesebb össz. lepattanó), Stokes 2/12 mezõnybõl

*Kapos idegen (26 pontos vereség): egyik pályára lépõ légiósunk sem érte el a 10 pontot, Henry hiányzott, Stokes, White - 1/11 triplából

*Kupa - Szolnok ellen (21 pontos vereség): Stokes jó, bár árnyalja a képet az 5 eladott labda, White gyenge, 8 kihagyott büntetõ (ebbõl 4 Henry)

*Falco idegen (12 pontos vereség, végén kozmetikázva a nagyobb vereséget):Henry, Savic 0 pont, 17-el elvesztett lepattanó csata, White 4 eladott labda, Stokes 4/13 mezõnybõl

*Fehérvár (20 pontos vereség):9-el elvesztett lepattanó csata, csak White 10 pont felett a légiósok közül, Stokes 2/9 mezõnybõl

*Szolnok (12 pontos vereség): Szolnok erõsen tartalékosan, White-on kívül senki sincs 10 pont felett, Stokes 3/12 mezõnybõl

Fepura nincsenek szavak (ahogy a harmadik negyed közepén kirepült egy labdáért a reklámtábla mögé, minden tiszteletem az övé, igazi példakép a fiatalok számára), sokad-virágzását éli, én Kristófnak is több szerepet adnék támadásban, a védekezésén is lehetne még szigorítani (még akkor is, ha tudom, nála sokkal könnyebben jön a fault, mint egy idõsebb játékosnál).

Nem tudom mi van Durázival, kelleni fog a rájátszásban (csak remélni tudom nem Mócsán Bálint effektus lesz, és mivel jövõre nem szeretne maradni, inkább kipiheni magát a következõ szezonra). Krivacsevics Márkó meg beszélgessen el egyet az apukájával, milyen az ha egy játékos küzd a pályán, mert az, hogy támadóoldalon vannak alapvetõ hiányosságai, az egy dolog, de attól még védekezésben odatehetné magát arra a 10 percre amíg Gordon fúj egy kicsit. Csak az augusztus végi nyilatkozatát kell elõvennie: "Tudom, hogy sokkal többre vagyok képes, amikor nem hátráltatnak sérülések, és ezt be is akarom bizonyítani!" Ezt szeretnénk látni, hogy küzd, és meghal a pályán abban a pár percben amit kap.

Kenéz Csabinak, Kiss Matyinak kellenek a percek, bár szerintem nem a rájátszás lesz ahol ezeket a perceket megkapják (remélem Kristóf lesz az elsõ számú 23 év alatti 15 perc feletti idõvel, és Martinez pedig él a maradék lehetõséggel, nála is a védekezés lesz a kulcs).

Savic szerintem többé kevésbé hozza amit tud (csak középtávolit ne vállaljon, és a büntetõket gyakorolja, mert az a 60% körüli szám elég gyalázatos, és még ha az eladott labdái számát is csökkentené), harcoljon, küzdjön, és ne rá jöjjön ki az utolsó dobás. Henry-tõl én sokat várok a rájátszásban, látszik hogy jó keze van, lesz itt még triplaesõ tõle. Gordon azt gondolom extra, csak a pihentetését kell meccsen belül jobban megoldani, mert ha 2-3 naponta játszunk akkor nem lesz életképes a több mint 38 játszott perc meccsenként.

Reméljük a rájátszásra lesz edzõnk végig (jó lenne ezt a 10 napot hasznosan kihasználni addig), a légiósokra van keret május 31 után is, Durázi tud és akar is játszani, a két kicsivel kétnaponta le kell ülni, hogy ez egy csapatjáték, és passzoljanak, ha jönnek sorba a két kicsitõl a hibák, akkor idõkérés, és csere, akkor lehet még egy szép szezonzárásunk. Eddig ez a harmadik hely több mint jó, de ne feledjük most kezdõdik az érdemi rész, remélhetõleg egy Szeged ellen, ahol ismét a védekezés lesz a kulcs Persons-t kell megfogni (ne tudjon lendületet venni), meg Kristófot a palánk alatt, amúgy meg kevesen vannak a 3 naponkénti meccsekhez.

Hajrá Körmend! Kell a dobogó a végén is! :)

1146 Table 'c10forum.szezon' doesn't exist1146 Table 'c10forum.szovegek' doesn't exist

Bejelentkezés

Törpördög hírek

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /