Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Itthon vághatunk vissza az Albának
2020-12-29

Egis Körmend – Alba Fehérvár

2020. december 30. 18:00, Körmend Városi Sportcsarnok, M4 Sport élõ

Vezetik: Kapitány Gellért, Tóth Cecília, Söjtöry Tamás

Ellenõr: Bodrogváry Iván

Ha 30 percig tartanának a kosármeccsek, elõkelõ helyen tanyáznánk a bajnokságban…

Na ennek a mondatnak – igazságtartalma ellenére – annyi értelme van, mint esetleg néhány játékvezetõi döntésen keseregni a legutóbbi, Pécsett elszenvedett vereség után.

Megint nem tartott ki a koncentráció, a jó játék a meccs végéig, így hiába volt elõtte a remek teljesítmény, a tíz pont fölötti elõny, nem tudtunk belõle megõrizni semmit a végéig.

Ugyanilyen, ráadásul eléggé friss élményeink vannak az Alba Fehérvárról, hiszen éppen két héttel a mostani találkozó elõtt játszottak egymás ellen a csapatok Székesfehérváron, ahol a mieink sokáig szintén kézben tartották a játékot, ám a végén, az utolsó négy-öt percben néhány bravúr tripla gyõzelemhez segítette Vojvodáékat.

Két héttel ez elõtti beharangozónkban a következõket írtuk:

„Az Alba legnagyobb húzása volt a nyáron az, hogy megszerezte Vojvoda Dávidot, aki nem csak saját képességei miatt jelent óriási erõsítést, de a többiekre gyakorolt hatásával is. Tartást tud adni a többieknek és mindig benne van a kezében egy váratlan dobás vagy épp a meccset eldöntõ mozdulat.”

Ez bizony így volt ellenünk is, nagy része volt a játékosnak abban, hogy megfordult az állás a végén.

Az Alba Fehérvár korábbi mérkõzéseit így foglaltuk össze két hete:

„Sérülések, betegségek nehezítették a fehérváriak dolgát már a felkészülési idõszak óta, így õk november 7-én játszották elsõ tétmeccsüket, a bajnokságba szintén csak akkoriban bekapcsolódó Pécsi VSK ellen.

Mindkét gárdán érzõdött, hogy még koránt sincsenek csúcsformában, de a küzdésre, no és az izgalmakra nem lehetett panasz. A 27-21-re megnyert elsõ negyed után hátrányba került az Alba, a következõ két játékrész a pécsieké volt, kik kétpontos elõnnyel várhatták a 4. negyedet, Budimir triplájának köszönhetõen. Hol itt, hol ott volt az elõny, az utolsó perc elején Funderburk büntetõivel a Pécs vezetett hárommal, de Turner elõbb ziccert dobott majd labdát szerzett, amibõl a volt szombathelyi kedvenc, Curry fordított. És mint kiderült, ez volt a gyõztes kosár, mert a vendég idõkérés után bár dobáskísérletig még eljutott a Pécs, de Curry blokkolt, így maradt az egypontos Alba vezetés, ami a dudaszóval gyõzelemmé változott.

Több mint három hét telt el ezt követõen, amikor Zalaegerszegre látogatott az Alba. Ez sima meccs lett, a házigazdák nem tudták igazán megnehezíteni a Vojvodát és Csorvásit is nélkülözõ vendégek dolgát, akiknél viszont a fiatalok is hozzátették a magukét a 97-79-se sikerhez.

Az oroszlányi vendégjáték viszont nem lesz szép emlék a fehérváriak számára, mert az OSE éppen ellenük lépett ki abból a gödörbõl, amelyben elõtte többször sem sikerült behúznia a szoros végjátékot. Mindig akadt valami hiba, ami miatt elbukták a ki-ki meccseket, de az Alba ellen nem így történt. Álmosan kezdte a második félidõt a vendégcsapat, az OSE pedig élt a lehetõséggel. igaz, innen még volt visszaút a Vojvodát még mindig nélkülözõ Alba számára, de a végjátékban pontosabban kosarazott az Oroszlány, amely 91-86-ra megnyerte a találkozót.

Három nappal ezt követõen már Debrecenben volt jelenése Forray Gábor csapatának, ami a papírforma szerint talán az elõzõnél is nehezebb feladatnak ígérkezett, de a végeredmény nem ezt mutatta.

Igaz, itt már Vojvoda is erõsítette a csapatát 31 perc alatt 2 pontot termelve. Ugyanakkor Turner már nem állt rendelkezésre. Sokkal jobban kezdett a vendégcsapat, amely szinte végig vezetett és uralta a játékot. A sokat hibázó DEAC ellen 76-64-re nyert az Alba, javítva ezzel mérlegét. Legutóbb pedig az ASE együttese ellen játszottak Vojvodáék, amirõl feljebb jeleztük, nagyon sima meccs volt, gyakorlatilag végig kérdés nélkül. Pedig elõzetesen akár rangadónak is gondolhattuk volna, nem így lett.”

Ellenünk aztán 91-82 lett a vége, majd december 29-én Szolnokra utazott Forray Gábor csapata, ahol közel volt az újabb sikerhez, de az Olaj végül hosszabbítás után gyõzni tudott 85-83-ra. Nagy meccs volt, bármelyik csapat behúzhatta volna.

Aztán 23-án is pályára lépett az Alba, akkor otthoni környezetben, a ZTE ellen. Az edzõváltás óta felszabadultan kosarazó zalaiak be is rámoltak 93 pontot a Gáz utcában, de a gyõzelemhez ez nem volt elég, mert a hazaiak 101-ig meg sem álltak.

Vasárnap pedig Kecskemétre látogatott az Alba, épp oda, ahonnan vezetõedzõjük érkezett a nyáron. Ezen a találkozón hosszú kihagyás után már Csorvási Milán is pályára lépett. Õ nem játszott ellenünk két hete, mint ahogyan a másik volt körmendi, Frank Turner sem. De utóbbi az Olaj ellen már játékban volt.

Kecskeméten a hazaiak kezdtek jobban, minimális elõnnyel várták a második félidõt, de végül az erõsebb kerettel rendelkezõ vendégek behúzták a meccset, 73-85 lett a vége.

Az Alba most 7-2-vel áll a 3. helyen. Nem is oly rég még nekünk is ez volt a mérlegünk, de azóta jött három vereség.

Jó lenne megszakítani ezt a rossz sorozatot. Reméljük sikerül!

A mérkõzést az M4 Sport élõben közvetíti. Online a meccs itt lesz követhetõ:

Bízva a visszavágásban az idegenbeli vereségért, szurkoljunk együtt a fiúknak!

Hajrá Egis Körmend!

Törpördög hírek

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /