Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Tudósítás
Nem jtszottunk jl ,kzel sem gy, mint pr napja a Sopron ellen.
Nem mentek annyira a triplk, s sok ms sem, teht nem arrl van sz, hogy egy jl jtsz csapatot szivattak, de a szivats akkor is fj.

A hazaiakkal sem volt semmi gondunk. A kis ltszm, de lelkes szurkoltbor jl nyomta, (nlunk egy kis tapsra, meg biztatsra futotta a vge fel) a vendgltk bartsgosak voltak, nem volt itt semmi gond, mg a plyn sem, de a fjs az maga a tragdia. No mindegy.

Solra kivncsiak voltunk, ht majdnem tnyleg megfirklt minket. Az elso flidoben jobbra csak bntetoztt s fradtnak, edzetlennek tunt, a msodikban aztn kinyitotta a triplazskot, hrmat bermolt, s 21-esvel majdnem nyero ember lett.
Bdi hozta magt, 16 pontig jutott, br az o faultjainak a hazaiak nem tudtak oszintn rlni, amit meg is rtettem.
Legrange 14-ig jutott, nem volt rossz, de kiemelkedo sem.
Panta Pilu triplt is vgott, s gy 11 pontig jutott, ez volt az elmlt vek legjobb teljestmnye tole a Krmend ellen.
Sallay kt duplt hozott ssze elso dombvri meccsn, igyekezett, de faultok jobban mentek neki, Krasznai T. kt pontal zrt.

Nlunk:
Nixon lett a nyero ember, a vgjtkban olyankor dobott triplt, amikor azzal vettk t a vezetst, sorsdnto volt. 19 pontjval (hrom tripla) o volt a legeredmnyesebb, radsul ma cserbol. Ike 21/3, de ma sokkal tbb hibval, mint szombaton. Mujanovics 14/6 ebbol 10/6 az elso negyedben, ksobb sok lepattan, s szerelsek. Nagyon hasznos volt. Lrnt 7 ponttal zrt, volt mr jobb meccse is, csak rosszabb ne legyen. Trummer 5/3, Vavra 3, Ferencz 3/3.
Kb. ennyi.
A kispadoknl (biztos elfogultan rom) sokkal tbb volt a mubalh a hazaiaknl. Sokszor semmirt is bent voltak a plyn, csinltk a feszkt, a Ferik most fegyelmezettebnek tunek, igaz, a vge fel mr ok sem hagytk sz nlkl Stt, ja, bocsnat, Fekete sporttrs mukdst.

Jobb hazai kezds utn (4-0) tvettk a vezetst. (4-10)
Mentnk mr nyolccal is, de a negyed vgre csak hrom pont maradt az elony.
A msodik tz perc elejn is jobbak voltunk, (14.p. 20-32) de jtt Legrange s Panta, s ikszre hoztk a negyedet, gy a flidoben is hrom volt ide. (36-39)
A harmadik negyed elejn kt s fl perc alatt egy 7-0-s rohamot csinlt a Dombesz, (43-39) amit termszetesen krmedi idokrs kvetett. Szpen lassan zrkztunk fel, majd Mujanovics kt dupljval mr jra vezettnk. (27. p. 51-53)
Az utols negyed krnikjnl felrtam a paprra, hogy "szar meccs". Volt benne valami.
Kzben a zsuriasztal a sajt csapatt is megfirklta, mg volt vagy tz msodperc a hazai tmadidobol, de dobs kzben megszlalt a duda, mintha lejrt volna az ido. Hogy ezrt maradt-e ki, nem tudom, de szoros meccsen ez is szmthat. Ez pedig szoros volt, mert a 37. percben pl. csak egy pont volt a klnbsg: 64-65
Nlunk tbbnyire Ike bntetoztt, ott Sola nyomott kt triplt, s fordult a kocka. Aztn jtt Nixon ominzus hrmasa, azzal mr vgleg a Krmend vezetett. A hazaiak mindent megprbltak, de mr nem sikerlt fordtaniuk, gy kn-keservesen, de nyert a Krmend.

Törpördög hírek

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /