Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!
Vendégkönyv
A fórumba a bejelentkezett felhasználók írhatnak.
<- következő 879 bejegyzésbejegyzés 880 - 929 ( összes : 1161 ) időrend: -> korábbi 232 bejegyzés
2016-12-09 20:46 (151655)
név: pelike
remélem nem igaz. Teo az egész csapat legfontosabb építõköve. Milyen gyengébb szereplés? EC-ben továbbmentünk (tavaly nem!) 6:3-al állunk, ami nem rossz. Pláne annyi sérülés mellett, amennyi nekünk volt. A vereségek nem rajta múltak, ebben szinte mindenki egyetért. Remélem nincs valami konfliktus a háttérben.

Hajrá Körmend!

sz** bb1!

2016-12-07 22:49 (151632)
név: pelike
Ma nem érdemeltük volna meg a gyõzelmet, bár ha van még 90 mp, akkor nyerünk.

Egyetlen egyszer éreztem azt, hogy nyerhetünk, 4 perc volt, nagyon zárkóztunk, -9, Petty ziccer, de aztán egyrészt kimaradt, másrészt az egyértelmû lökést nem fújták be, visszatámadásból jött egy tripla, -7 lehetett volna, ami 4 perc alatt a játék képe alapján meglett volna, teljesen megállt a Kecskemét, de a -12 már sok volt.

Nem ezen múlott, de a kecskeméti idõmérõk a szó legszószerintibb értelmében csalnak, vagy 5-ször 6-szor legörgettek 2-3 mp-et, amikor vendégtámadásnál kiment a labda, ebbõl 2-szer vissza is állíttatták a bírók. Ezzel kezdeni kellene valamit. Mondjuk nem kéne csalni. :)

Az elsõ félidõben úgy alakult ki 10 feletti különbség, hogy kétszer elbasztunk a gyors indítást amibõl visszaindítottak illetve Petty 2-szer elhagyta labdavezetés közben a labdát, amibõl jött a könnyû pont. Amúgy teljesen egál félidõ volt.

Saddler extra fizikumú, keze is jó, de kõbuta, csak az egy-egyet keresi és nem ismeri el Pettyt alfadog-ként. Smith és Channels közi különbséget már sokszor megénekeltem itt is és a bckormenden is.

szinte minden meccsen van olyan szakasz, amikor rövid idõ alatt 15 pontot verünk az ellenfélre (Kaposvár, Pécs, Zete, Sopron, Berény, Kecskemét) de nincs konzisztencia. Errõl majd kevésbé fáradtan még biztos írok.

Csorvási és Horti szerint nem a fõ probléma, õk sokkal többet fognak hozzátenni, mint azt sokan most gondolják. Milán ma is jó volt, Horti is megcsinálta többször a helyzetet nagyon szépen, csak kimaradt a vége. Ezek be fognak menni, a move és a fej megvan hozzá.

2016-12-06 14:10 (151586)
név: pelike
óriási plusz egy, szuper lenne, ha már Karácsonyra is lehetne rendelni - de fontos, hogy csak akkor nyisson meg, ha minden flottul mûködik, annak semmi értelme, hogy megint egy nagyon jó kezdeményezés azzal végzõdjön, hogy ez nem jó az nem jó.
Előzmény: caratos34 (151585)

2016-12-05 14:02 (151577)
név: pelike
És a sorsolás szeszélye, hogy tavaly a következõ három meccsünk mindegyikét buktuk (idegenben Kecskemét, Fehérvár, itthon Paks).

mondjuk ezen kivül viszont alig volt vereségünk, szóval most kell felépíteni az elõnyt a tavalyi mérleggel szemben :)
Előzmény: pelike (151576)

2016-12-05 13:59 (151576)
név: pelike
tavaly ezt a 8 meccsünket (itthon Kaposvár, Pécs, Zete, MAFC, idegenben Szeged, Sopron, Falco, Berény) 5:3-al hoztuk.

Most 6:2-el állunk.

2016-12-05 06:33 (151567)
név: pelike
pontosítok, minden szavaddal nem értek egyet, mert én nem cserélnék, csak a leírásokkal.
Előzmény: pelike (151562)

2016-12-04 16:05 (151563)
név: pelike
még annyi, hogy a vereségeket is viselni kell, mert 7-8 vereségünk lesz akkor is, ha top3 csapat leszünk. Nem történt tragédia, talán a játékosok is elhiszik jobban, hogy itt nem lehet szórakozni, ez egy kompetetív liga.

2016-12-04 16:03 (151562)
név: pelike
minden szavaddal egyetértek, a tavalyi csapatba Petty-n kivül csak Allen férne be a légiósok közül. De Teo-ban én nagyon bízom, szerintem õ most a legjobb edzõ az országban. Viszont azzal a fejekben le kell számolni (a szrukolóknak is!!), hogy ez sima döntõ, mert kegyetlen küzdelem lesz a 4-ért is, beleértve minket.
Előzmény: Owen (151560)

2016-12-04 14:26 (151558)
név: pelike
Teonak ha kell adjuk oda jövõre 2 másik légiós pénzét és hozzunk csak 3 légióst, de õ akkora kultúra váltást hozott ide, õ az eredményesség kulcsa és csak miatta tudom elképzelni, hogy 3 olyan játékost, akik amúgy együtt szemlátomást nem muzsikálnak jól, csapattá tud gyúrni.. de észt adni sajnos õ sem tud senkinek.
2016-12-03 20:19 (151539)
név: pelike
meg kell tanulni (úgy látszik a játékosainknak még nem sikerült): nincs könnyû ellenfél, nincs könnyû meccs ÉS 40 percig kell koncentrálni.. nehéz lesz innen, most már gyõzelmi kényszer van rajtunk Kecskeméten.

név: pelike
elsõ negyedben 73%-al dobott a Berény, 24:24.
2016-12-01 09:43 (151487)
név: pelike
nálunk is átlagolt 21-et, amit jó eséllyel nem fog elérni így, hogy megjött az új center..

név: pelike
A gyenge csapatok ellent nem teljesen értem, a top csapatok közül csak az Alba és a Szolnok ellen nem játszottunk. Sopron, Zete, Falco, Kaposvár, Pécs, Szeged mind megvolt.

A centerjáték hiányához azért hozzátartozik, hogy Horti ma perceket tudott csak a pályán tölteni.
Előzmény: spiritknight (151456)

2016-11-29 20:18 (151454)
név: pelike
pihenjünk, frissítsünk, mert hiányzik az energia és most 2 idegenbeli meccs következik. A Berény nagyon kemény lesz, de hozni kell, nincs mese.
2016-11-29 17:10 (151424)
név: pelike
az U20 (is) rangadó lesz, a Falco 6:1, mi 5:1-el állunk a Pécs mögött második-harmadik helyen. Ha valaki tudja az eredményt, majd írja be, köszi :)
2016-11-27 22:43 (151404)
név: pelike
hétvégi eredmények volt és leendõ EC csoportellenfeleinktõl:

Franciaország:
Cholet 101-99 Gravelines (4:6-al állnak)
Antibes 55-70 Nanterre (8:2-el állnak a második helyen)

VTB liga:
Tsmoki-Minsk 73-77 Khimky (a Khimky 4:2-el csoportelsõ egyébként az ULEB Eurocup-jában, ez mutatja a fehéroroszok játékerejét, hogy tõlük éppenhogy kikaptak)

Belgium:
Limburg Unit 93-75 Leuven (megszerezte második gyõzelmét a Limburg)
ugyanitt Channels-ék is nyertek
Kangoeroes 83-78 Antwerp (Wesley a szezonátlagokat tekintve csapata legjobb dobója, pattanózója és gólpasszadója...elképesztõ a pali)

Hollandia:
Leeuwarden 61-78 Groningen (tovább menetelnek holland barátaink, vezetve a ligát)

Izreali ellenfelünk hétvégi eredménye egyelõre nincs fent az eurobasketen.

2016-11-24 17:21 (151383)
név: pelike
Most elég alaposan besz***k azt, hogy a kecskeméti játékosok elmentek streetball-ozni és a szövetség ehhez assszisztálva meccseket tologatott :(

szomorú, hogy a valódi sport nemzetközi kupaszereplését veszélyezteti néhány ember hobbyja.
Előzmény: BélaBá (151382)

2016-11-24 10:03 (151377)
név: pelike
Hegedûs nincs jóba az edzõvel, összesen 12 percet kapott eddig idén, több meccsen pályára sem lépett Kecskeméten.

név: pelike
baszott jó csapat ez a holland, csak csúcsformában tudtuk volna verni õket, ma kicsit fáradtan, küzdve nem.

Gratulálok a továbbjutáshoz, Belgiumban szerintem most sokan anyáznak..:)

2016-11-22 23:18 (151322)
név: pelike
mondjuk a csapatok erõssége mellett az sem mindegy, hogy Törökországba, Oroszországba kell-e utazni, vagy esetleg olyan helyre, ami nem 14-16 óra :)
Előzmény: BélaBá (151320)

2016-11-22 22:11 (151314)
név: pelike
Akkor úgy néz ki holnap -7-ig jók vagyunk.. de nyerni kell és nyerjünk is!

annyi könnyebbség, hogy ha egylabdás meccs lesz, akkor picivel kisebb a stressz faktor :)

2016-11-22 21:56 (151309)
név: pelike
nem lennék meglepve, ha hogyhogy nem a belgák pár ponttal nyernének a végén..
2016-11-22 21:09 (151301)
név: pelike
óriási hiba volt mára-holnapra meghirdetni a falco jegyértékesítést, ebbõl csak a feszültség van, mert elég jegy az nincs. Remélem akinek tanulnia kell ebbõl az tanul. Most mindennek a hollandok elleni meccsrõl kellene szólnia.

amúgy javaslom bevezetni kiemelt meccsekre, hogy egy embernek max 3(-4) jegy.

2016-11-20 20:40 (151242)
név: pelike
a hollandoknak eközben volt egy bulimeccse tegnap, 28 perc felett csak 2 játékosuk volt:
Groningen 87-65 Dukes UDB

2016-11-20 20:02 (151238)
név: pelike
Eddigi ellenfeleink nem is állnak rosszul!

név: pelike
Gyorsan felejtsük el ezt a mai meccset, Saddlernek remélem a tripla visszhozza az önbizalmát :)

halkan mondom: azért az ilyen gyõzelmek az alapszakasz végén nagyon, de nagyon sokat tudnak érni..

2016-11-20 17:40 (151207)
név: pelike
Abszolút megértem, csak kíváncsi vagyok:
mi az oka, hogy néhány hónapja abbamaradt a Körmend vonatkozású bb1 cikkek publikálása az Egis Körmend oldalon illetve a bb1 nem hozza le az MTE TV közvetítéseit sem (lásd pl. itt: http://www.bb1.hu/tartalom/cikk/31732_elo_kozvetitesek)?
Előzmény: BélaBá (151206)

2016-11-18 12:10 (151172)
név: pelike
szerintem is nagyon gáz, valahol 4-bõl 2 megy tovább, máshol 3-ból 3..

de verjük meg a hollandokat és akkor nincs olyan matek, ami nekünk rossz lenne! :)
nem lesz könnyû, mert elõször a nemzetközi kupában rajtunk lesz a nyomás, a gyõzelmi kényszer, ráadásul vasárnap este játszunk Sopronban, nem szombaton. A bõvebb rotáció miatt nagyon fontos lenne Saddler visszatérése.
Előzmény: pote (151171)

2016-11-18 12:01 (151170)
név: pelike
A harmadik helyekrõl egy esetleges vereség után:

ami látszik, hogy az A csoport harmadik helyezettje biztosan elõttünk végez és a D ill. E csoport harmadik helyezettje biztosan mögöttünk.

Tehát a C csoport harmadik helyezettje és a B csoport harmadik helyezettje között fog eldõlni a továbbjutás ebben az esetben - itt viszont nincsenek jó híreim: ha hazai pályán a tavalyi csoportellenfelünk, a belga Mons legyõzi ellenfelét, akkor ott 2:2-vel végez a harmadik helyezett és õk mennek tovább.

Abban az esetben lesz egy 1:3, ha Mons otthon kikap, ekkor a pontkülönbséget kell nézni. Nekünk ez (csak a top 2 csapatot tekintve) +1 (-19, -5, +25), a Monsnak +3, tehát ha mindkét csapat kikap otthon, akkor nekünk 2 ponttal kevesebbel szabad csak kikapni, mint õk teszik.

Viszont ebbõl az is látszik, hogy a C csoportból minden csapat továbbmegy egy belga gyõzelem esetén, az az eredmény mindkét csapatnak jó, nem lennék meglepve egy kényelmes hazai siker után..

Összefoglalva: lényegében csak a gyõzelem lesz jó nekünk, a legjobb harmadik helyre nem számíthatunk. Viszont a belga meccsen kedden lesz, szóval amikor pályára lépünk, már pontosan tudjuk, milyen eredmény elégséges.

2016-11-16 18:42 (151106)
név: pelike
Ha a triplák beesnének, meglehet ez, védekezésünk megint nagyon ok.
2/11-el dobtuk eddig is itt az elõny. Pattanó csatát is hozzuk eddig, 21:20.

2016-11-16 12:56 (151091)
név: pelike
ha angolra fordítod még érthetõbb a szöveg, világnyelvek között jobban mûködik a google translate :)
Előzmény: BélaBá (151090)

2016-11-10 06:58 (151038)
név: pelike
Igazából ez lenne a legjobb, egy mindent eldöntõ ki-ki meccs a végén :)
egybként van még egy olyan forgatókönyv, amikor nem kell a 6 pont, hanem elég már az 5 is, csak azt nem tudom, az egymás elleni döntetlennél az egymás ellen idegenben dobott pont számít vagy a teljes csoportbeli pontkülönbség. HA vki tudja, írja meg pls
Előzmény: BélaBá (151036)

2016-11-09 21:49 (151035)
név: pelike
ezzel eldõlt, hogy a franciáknak egy 19 pontnál szûkebb vereség ellenünk elég a csoport elsõséghez és az is, hogy biztosan elég a csoport második helyhez az, ha 6 ponttal verjük a hollandokat.
2016-11-09 07:31 (151026)
név: pelike
Allen eddig 4 EC meccsen 23 pontot átlagol 62%-os mezõnymutatóval.
Jó eséllyel nem fogjuk tudni megtartani jövõre ilyen teljesítmény mellett, de élvezzük, amíg nálunk van - óriási fogás volt, hajtós csapatember, szerény, aki nem mellesleg kurva jó :)

2016-11-08 22:22 (151019)
név: pelike
Azért ezek a 37/18-ak, meg 21/15-ök meg 15 gópasszok egy meccsen..:))))
atyaég, óriási gratuláció a srácoknak, így a saját kezünkben lesz a sorsunk!

meg kell mutatni a hollandoknak és a franciáknak a magyarok istenét és a körmendi katlant! :)

2016-11-08 17:39 (150983)
név: pelike
Eddig 61%-al dobtuk a büntetõt az EC-ben. Ma ez is fontos lehet.

Véleményem szerint ez Smith meccs lehet, Saddler hiányában garantált a 30+ perc, szerintem nagyon meg akarja majd mutatni, többek között Teo-nak is. Csak nehogy a nagy akarásnak mégnagyobb nyögés legyen a vége.

gyerünk srácok!

2016-11-06 20:09 (150977)
név: pelike
Lakosa eddig kevesebb percet átlagol a Szegedben, mint a tavalyi bivalyerõs Körmendben, beleszámolva a rájátszást is. Sajnálom, hogy nem jött be a számítása, de ez kaput nyitott Némethnek..

Bordács pedig eddig 6 meccsbõl kétszer került pályára a MAFC-ban, összesen 5 percre.

2016-11-01 22:32 (150942)
név: pelike
Én is gratulálok a csapatnak, abszolút gyõzelmi esélyünk volt a holland listavezetõnél. A védekezésen már látszik az elõrelépés akár a 2-3 héttel ezelõtti állapothoz képest, Milánt be kell építeni, Smith-et (és Petty-t) pedig kordában kell tartani. Erõs csapat leszünk idén is.
2016-11-01 21:06 (150927)
név: pelike
Horti óriásit védekezett, öröm volt nézni. Vele szerintem nem volt baj.
Előzmény: spiritknight (150925)

2016-11-01 21:03 (150924)
név: pelike
Nagyon szépen védekeztünk egész meccsen, de amikor fontos lett volna, jöttek az agyatlan egy-egyek. Ezt a meccset Smith helyett Channels-szel magabiztosan behúztuk volna, Teo-nak az idei év legnagyobb feladata lesz, hogy Smith-be valami értelmet verjen. 35. percig domináltunk, szomorú vagyok.

Viszont az látszik, hogy jó csapatunk lesz idén is, a védekezés már közelíti a tavalyit, viszont fejben erõsödni kell..
Előzmény: Penny (150917)

2016-10-28 17:19 (150841)
név: pelike
A város szempontjából és nagyon jó hír, de talán a csapat szempontjából sem utolsó, hogy fejleszt az EGIS Körmenden:

'Új gyógyszereket fejleszt és innovatív gyártóüzemet épít 5,5 milliárd forintos beruházással az Egis Gyógyszergyár Zrt. Körmenden, a projekthez 2,3 milliárd forint uniós támogatást nyert el - jelentette be Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelõs államtitkára pénteken Budapesten.'

Ha a város mellett hosszútávra elkötelezõdik a cég, akkor talán így lesz ez a csapattal is!

Hajrá EGIS Körmend, hajrá MTE!

2016-10-25 21:38 (150831)
név: pelike
Engem a vereség kevésbé zavar, mert Franciaországban ki lehet kapni, inkább az zavar, hogy egyre inkább azt látom, hogy az az erõsség, ami a tavalyi csapatot jellemezte, hogy még egy vesztes meccsen is volt olyan szakasz amikor megfojtottunk az ellenfél játékát mert mindenki brutál módon akart védekezni és szemre is jó volt nézni az az idei csapatban eddig nincs bent. Petty és Saddler az, aki a légiósok közül védekezni akar. A 2-2-ket rosszul védjük; ha 1-1ben valakit megver az embere a segítés késik vagy nem is jön. Ami jól mûködik az a palánk alatti kettõzés és utána a tolódás.
2016-10-25 20:39 (150814)
név: pelike
a támadással is vannak gondok, de ott ezzel a tripla dobószázalékkal a játék alapvetõen rendben van. a védekezés viszont katasztrófa, ismétlõdik a belgák elleni második félidõ, rengetek könnyû kosarat kapunk. Teo-nak nagyon sok dolga lesz még ezzel a csapattal.
2016-10-25 16:12 (150796)
név: pelike
a jószándékot és a beletett energiát mindig értékelni kell, de jó lenne, ha nem rombolnánk azt az erõs, profi, pozitív képet ami tavaly óta újra kezd kialakulni a 'Körmend' brand körül gagyival.
2016-10-23 14:08 (150777)
név: pelike
Keddi ellenfelünk szombaton idegenben nyert a Nancy ellen 65:70-re, ezzel 2:3-al áll a francia bajnokságban.

2016-10-20 14:38 (150761)
név: pelike
Egyetértek, a Körmend - Zete sokkal komolyabb multú és hõfokú párharc. A tavalyi évi negyeddöntõ a legkomolyabb párosítás volt az egész PO-ban létszámot és hangulatot tekintve is.
Előzmény: spiritknight (150760)

2016-10-19 17:56 (150751)
név: pelike
Kívánom, hogy legyen ilyen problémánk és nem akarok elõreszaladni, de:

továbbjutás esetén az EC-ben december 14-én van az elsõ kör; amikoris mi Kecskeméten pótoljuk az elhalasztott meccsünket.

Ezesetben tolunk egy Sporting-ot? :-))

nade az tényleg sci-fi, a 3 idegenbeli egymás után szerintem nem kedvez nekünk, egyet muszáj nyerni, hogy 2:2-el menjünk neki a hazai meccseknek.

1146 Table 'c10forum.szezon' doesn't exist1146 Table 'c10forum.szovegek' doesn't exist

Bejelentkezés

Törpördög hírek

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /