Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!
Vendégkönyv
A fórumba a bejelentkezett felhasználók írhatnak.
<- következő 46532 bejegyzésbejegyzés 46533 - 46582 ( összes : 66114 ) időrend: -> korábbi 19532 bejegyzés
2014-10-12 19:01 (139570)
név: watson
hozzászólásai
Az elmúlt öt évben nem nagyon volt játék meg nem igazán volt hitele az adott szónak.Idén korai még ítélkezni.Türelem kérdésében ez évben igazad van.
Sárváry József
MTE!
Előzmény: tommy (139567)


2014-10-12 18:16 (139569)
név: wind
hozzászólásai
Sok igazságod van!
Egy nagyon szoros meccset játszottunk, ami - ha csak az eredményt nézzük - nem volt olyan rossz. A mostani Kecsó ellen egy hosszabbításos meccs nem tragédia.
A szurkolói hozzáállás is érthetõ: Megszoktuk, hogy a Körmend az elmúlt pár évet leszámolva (meg a kezdeteket)mindig a négy közé jutás esélyeseként indult neki a bajnokságnak. Ezért türelmetlenkedünk, mert az 5-8. (vagy rosszabb) helyezést nehéz emésztgetni, sokaknak ez nem is megy. Nyilván mindenki örülne, ha bajnoki címrõl álmodhatnák reálisan, de azt hiszem be kell rendezkednünk arra, hogy egy darabig erõs középcsapat maradunk. Azért ugye két és fél évvel ezelõtt - amikor a tönk szélére kerültünk Forrai után - ennek sokan örültünk volna. :) :)
A hazai kosártérkép azonban átrendezõdött. Most már egyértelmûen csak a pénz dominál! Régen is, persze, de 10-15-20 évvel ezelõtt az utánpótlásunkból kikerülõ tehetséges játékosokkal, vagy a jó érzékkel kiválasztott légiósokkal mindig tudtuk kompenzálni az esetleges pénzügyi hátrányunkat. (Lásd "körmendi szív")
Most a zsoldosok korát éljük. Van egy pénzügyi keretünk, ahhoz mérjük a játékosok igazolását. Persze kifoghatunk egy aranyrögöt kevés pénzbõl, de az ilyen már nagyon ritka. Gondoljunk csak bele: Egy, mondjuk Leslie vagy Madison tudású légiós mennyibe kerülne most??? Lehet, hogy a fél csapat fizetését vinné bármelyikük most, már ha egyáltalán Magyarországon játszanának.
Gyakran türelmetlenkedem én is, meg kritikámat sem rejtem véka alá egy-egy vesztes meccs után, de most azt mondom, hogy türelem.
Rövidesen lesz szép új csarnokunk, egy - remélhetõleg késõbb tényleg összeérõ- stabil csapatunk, amelyik bejut a felsõházba.
MTE!!!
Előzmény: tommy (139567)


2014-10-12 18:01 (139568)
név: krstic
hozzászólásai
Én pl. Dzunic,Csirke,Sabáli,Fodor Peti négyesbõl bárkinek örülnék.
2014-10-12 17:42 (139567)
név: tommy
hozzászólásai


Nem voltam Kecskeméten, ennek ellenére leírnám a véleményemet.
Sokat töprengek azon, hogy mikor alakulhatott ki Körmenden ez alábbi két érdekes - szerintem rossz - hozzáállás a szurkolókban:
1.
Akárki itt az edzõ - nekünk sosincs játékunk....
Ez gyakorlatilag évek óta rendszeres és folyamatos megjegyzés itt a vendégkönyvben. (természetesen ezt az esetek nagy részében csak úgy ránézésre, "szemmértéke" alapozva)
Nagyon kíváncsian várnám a neveket, hogy mondjuk az elmúlt 10 évben kinél volt játéka a körmendi csapatnak? A vendégkönyvet olvasva ugyanis Zsebénél, Krivacevicnél, Stahl-nál, Hencseynél, Sabálinál, Marticnál, Mitchellnél csak futkároztunk a pályán.
Ezek közül valóban, volt néhány gyenge edzõ, de emlékezeteim alapján mindegyikük "regnálása" alatt ment a folyamatos "nincs játékunk". Azért a nagy számok törvénye alapján, egy már csak értett valamit a kosárlabdához, nem?

Ennek alapján most Mitchel az aktuális "bohóc". Azt, hogy milyen edzõ, azt szerintem még korai megítélni, és az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy azért Ausztriában már bajnok lett. (ahol 5-6 légiósok minimum vannak csapatonként, így azért kell csapatot építeni, nem csak aládraknak egy Szolnokot).

De említhetnénk a magyar bajnokság edzõi garnitúrját is. Kiváncsi lennék csak 3 szakemberre, akik közül egyet idehozva elégedett lenne a körmendi közönség? (Putesz nem ér, õ már nem edzõsködik)

2.
Játékosok kérdése.
Az is rejtély, hogy mikor jött itt létre az a szurkolói lelkivilág, hogy 2 rosszabb meccs után zavarjunk is el játékost.
Gyakorlatilag évek óta ez megy, hogy toronymagasan vezetjük az egy szezonra jutó légióscsereberét. Szigorúan járulékos haszon nélkül persze.
Jó példa erre a tavalyi év, amikor Moore el lett zavarva, csak mert nem dobott 20 pontot meccsenként.

Most egy a magyarnál sokkal erõsebb bajnokságban 14 pontot és 6 lepattanót átlagoló, grúz válogatott center az ügyeletes célpont.
Természetesen ezek a célpontok sosem fogynak el. Következne az utódja, vagy Tóth Norbi, Latinovic stb.


A magam részérõl én megköszönöm a vezetésnek, hogy egy jó kis csapatot hozott össze idén Körmenden, és bátorítom arra, hogy tartson ki az elképzelések mellett, és hagyják ezt a keretet együtt dolgozni (bármi is megy a Vendégkönyvben)!!! Türelem, türelem, türelem és hideg fej... ez mostanában a legnagyobb hiánycikk Körmenden!
Előzmény: reddevilsne... (139555)


2014-10-12 16:33 (139566)
név: Tokmind1
hozzászólásai
Centerben egy gyors, dinamikus emberre van szükségünk, aki magas, jó kezû, rengeteg lepattanót szed, jól zár ki, négyes poszton is bevethetõ, távolról is veszélyes, remek az erõnléte, havi tíz dollárért ideszegõdik, és körmendi rokonainál lakik, akik etetik is.
Mi meg ehelyett ilyenekkel kínlódunk.
Még szerencse, hogy van, aki józanul látja a tennivalókat, és idõben felnyitja azok szemét, akik vakok és idióták a megoldás megtalálásához.
Ezért vagyunk mi kosárnagyhatalom!
Előzmény: reddevilsne... (139555)


2014-10-12 16:05 (139565)
név: krstic
hozzászólásai
Nem kell temetni a csapatot,de centerünk és játékunk (ahogy írták) nincs még mindig. Lepattanó csatát nagyon megnyerte a Kecskemét és azt se feledjük,hogy tõlük hiányzott az eddig egyik legjobban teljesítõ légiósuk...
Előzmény: kendeffy (139562)


2014-10-12 16:04 (139564)
név: jimmy66
hozzászólásai
Én úgy tudom, Fepu nem sérült volt, hanem beteg. (gyomorproblémák) Nála csak Giorgi volt rosszabbul...
Előzmény: Penny (139563)


2014-10-12 15:47 (139563)
név: Penny
hozzászólásai
Az a baj, hogy támadójátékban kicsit impotensek voltunk. Rendre az utolsó pillanatokban dobtuk el a labdát. Ezzel még nem is lenne baj, csak olyan kidolgozatlan volt minden.
Tegnap ez a Kecskemét nagyon verhetõ volt.
Játékosokról még nem mondanék véleményt.
Fepu elõtt le a kalappal, hogy sérülten vállalta a játékot.
Viszont ami feltûnt, hogy csapat kémiája se az igazi még.
Előzmény: kendeffy (139562)


2014-10-12 15:33 (139562)
név: kendeffy
hozzászólásai
Nem láttam a meccset, ezért nem tudok véleményt alkotni. De: olyan katasztrofális eredmény egy megerõsített Kecsó ellen az idegenbeli hosszabbításos vereség?!

Sok mindenkit lehet fikázni, játékost és edzõt is. De egy meccs után temetni a csapatot?!

Nem tudom. Lehet, hogy nincs igazam.

2014-10-12 12:28 (139561)
név: Gömb
hozzászólásai
Szuper lesz! Köszi a képeket!
Előzmény: zoller (139560)


2014-10-12 11:58 (139560)
név: zoller
hozzászólásai
település : Körmend
Átépítik a sportcsarnokot 2014 - Bõvült a képgaléria
http://www.kormend.hu/index.php?ugras=galeria&mod=kategoria&katszama=876

---

CSAK AZ MTE!!!

2014-10-12 09:51 (139559)
név: krstic
hozzászólásai
Sharabidze elsõ két meccse nagyon bíztató volt,azóta "semmi". Úgy tûnt,hogy meg lett az idei centerünk,de valami nem stimmel sajnos. :(


2014-10-12 09:08 (139558)
név: kadar
hozzászólásai
Centerprobléma..Na hát, na hát...lehet, hogy hiba volt elzavarni Zsarkot? :)



2014-10-12 08:05 (139557)
név: pote
hozzászólásai
a lepattanóarányon én is meglepõdtem
(pl: popadics támadólepattanója tuti nincs benne, pedig abból lett a hosszabbítás)
Előzmény: flimo (139554)


2014-10-12 06:20 (139556)
név: Bubi_
hozzászólásai
A fejpántossal nekem is volt egy olyan érzésem edzõmeccseken, hogy mintha értené ezt a játékot, csak nagyon béna. Lehet, hogy meg kéne próbálni edzõnek?
Előzmény: flimo (139554)


2014-10-12 03:22 (139555)
név: reddevilsne...
hozzászólásai
Centerben egy sokkal dinamikusabb játékosra van szükségünk. Azon kívül,hogy lassítja az úgynevezett játékunkat (ami nincs is) mást nem csinál. Ez volt a fõpróbája,inkább most cseréljünk...még négy meccs van idegenben,és így nem lesz meg a 8.
Előzmény: flimo (139554)


2014-10-11 21:31 (139554)
név: flimo
hozzászólásai
Hu de sz*r meccs volt! A Kecskemét nagyon keményen védekezett, a bírók meg érdekesen fújtak, több olyan eset is tovább volt, aminél két kecskeméti vitte földre valamelyik labdát vezetõ irányítónkat. Cserébe kaptunk olyan 2+1-eket ami nem volt az, nem ezen múlt.

A centereink nem sok sót ettek meg, Sharabidze pedig máshoz nagyon lassú volt. Lehet beteg/sérült volt, de sokszor lemaradt, a palánk alatt meg hiába bírkózott támadásban, nem lehetett neki bejátszani. A többi magas emberünk is szenvedett bent, kintrõl operáltak õk is. Szerintem csere, nem illik a csapatba.

Kolarics kellemes meglepetés, volt két látványos labdaszerzése is, gyors volt, védekezésben volt, hogy az ellenfél felállása miatt egy kisembert fogott, megoldotta. A pontjait is kintrõl szerezte, úgy érzem õ azon ritka kivételek egyike, aki ha 15 centivel _alacsonyabb_, sokkal jobb játékos lehetne.

Govens kicsit visszafogott volt, Lemon viszont tetszett, sok labdát szerzett, kétszer is zsákolás/ziccer közben szerelték véleményesen, lehetett volna fault, de mint írtam fentebb nem nagyon védték a kisembereket a mészárlás ellen egyik oldalon se. Konkrétan volt olyan, hogy talán még rá is léptek a combjára, amikor két center között földre került, akkor le is kellett cserélni. Csak a büntetõket dobná jobban..

Utólag megnézve statban a lepattanóarányt meglepõdtem, élõben nem tûnt fel. Sok ziccert hagyott ki a Kecskemét, ami után megpróbálták visszapöcizni, de az is kimaradt, szóval ezek többsége "értelmetlen" lepattanó volt részükrõl.

Török küzdött, de õ is szenvedett. Tóth Norbi nagyon gyenge volt, neki kintrõl se ment, Sömeneket meg lehetett volna próbálni. Jellemzõ, hogy mikor 3 perccel a vége elõtt Kolarics a földön maradt, és jött helyette Tóth Norbi, azt gondoltam, hogy akkor itt a vége. Szerencsére nem volt semmi komoly baj.

Popadics meg úgy elvolt a pályán, küzdött, hajtott, hibázott (passzoknál, kapott és adott is), de a rendes játékidõ végén hidegvérrel bevágta a két büntetõt.

Fepu betegen is hozta magát, sokszor rámaradt a támadóidõ végén a világvége triplakísérlet. Az "értelmes" dobásokat bevágta.

A Kecskemét nagyon szívósan védekezett, sokszor 1-2 másodpercnél dobtuk el, volt, hogy alapvonalról nem sikerült bedobni a labdát. Van még munka, de Latinoviccsal és egy GYORS, akár alacsonyabb centerrel (ehhez a játékhoz nincs mese az kell) jók lehetünk. Kecskemétbõl hiányzott egy irányító, ez meglátszott rajtuk gyengén is dobtak, bennük is több van.

A csarnok nagyon szellõs volt, és amin meglepõdtem, hogy nagyon sokan hazaindultak még a hosszabbítás elõtt, mert kezdõdik a focimeccs..

2014-10-11 21:12 (139553)
név: pote
hozzászólásai
jó volt ez, sokkal jobb, mint amire számítottam
így különösen rossz, h kikaptunk :(

a védekezésünk, fõleg az elsõ félidõben nagyon rendben volt. a letámadásunk is jó fegyvernek tûnik
simán hoztuk volna, ha a válogatottjaink hozzá tudnak tenni (fepu beteg volt, tóthnorbi meg betli, de meglepõdnék, ha játszana még egyszer ilyen fosul)

rakics bravútriplája döntött sajnos, utána megint mi futott az eredmény után

emtée

2014-10-11 20:56 (139552)
név: kovacssandor09@vivadsl.hu
hozzászólásai
település : Körmend
A Nyír1 vezeti a tabellát,érdekes év elé nézünk.....
Centereinkkel mi van?Mitchell miért hagyja fent T.Norbit,mikor nem megy neki sem a dobás,sem a védekezés (-15 pont) 21 játék perc alatt.
Kezdésnek nem volt rossz,de hihetetlen,hogy Kolarics többet tett a közösbe,mint Giorgi.(netán sérült,akkor elnézést)

2014-10-11 18:29 (139551)
név: DEZSÕ
hozzászólásai
kár érte ... egy Zsarkoval nyertünk volna .. egy jó ceter kel nem rossz ez a csapat ha van centerünk nem leszünk rosszak :)) MTE!
2014-10-11 18:18 (139550)
név: mex63
hozzászólásai
Közhelyek: helytálltunk, küzdöttünk, szinte vesztes állásból mentettük hosszabbításra, Kecskeméten így ki lehet kapni.
Kár érte, ez megint az a bajnokság lesz szerintem, ahol idegenben mindenhol értéke lesz a gyõzelemnek.
Nem tudok semmit, de ránézésre érhet a centercsere... se pont, se lepattanó, kevés perc (ha csak nem sérülés miatt).

Előzmény: BélaBá (139549)


2014-10-11 18:10 (139549)
név: BélaBá
hozzászólásai
Kár a kihagyott tíz büntetõért. No és, hogy 15 lepattanóval kevesebbet szedtünk. És még így is ott voltunk.
Sajnálom, hogy nem sikerült.

2014-10-11 18:07 (139548)
név: Owen
hozzászólásai
Hozza az elõszezonban mutatott semmilyen játékát.
Előzmény: vannak (139547)


2014-10-11 18:03 (139547)
név: vannak
hozzászólásai
Tóth Norbival mi van?
2014-10-11 17:31 (139546)
név: BélaBá
hozzászólásai
A tegnapi klub közleményt idõközben némileg pontosítottuk, a forgalmazás tekintetében.

"A megállapodás nem csak arról szól, hogy csapatunk a Nike felszereléseit használja. A létrejött szerzõdés értelmében 2014 októberétõl a Basketball Körmend Marketing Kft. a Nike kosárlabda team sport felszerelések hivatalos magyarországi forgalmazója."

Bubi kérdésre pedig a válasz az, hogy a csapat nem fizet a Nike felszerelésekért.

2014-10-11 17:24 (139545)
név: hanitib
hozzászólásai
település : Szombathely
Javítani kellene a 2 és 1 pontos mutatón és nem lenne semmi gond. A 3 pontos rendben van. Lehet, hogy nagyon keményen védekezik az ellenfél azért van a sok hibájuk, de ezt úgy lehet kihasználni, ha legalább a büntiket bedobjuk.
Hajrá!

2014-10-11 17:22 (139544)
név: Mörtön
hozzászólásai
És most is õ a legjobb! Nem kell ide Latinovic!
Előzmény: Jay-X (139540)


2014-10-11 17:04 (139543)
név: josef
hozzászólásai
Beragadtunk.MTE!!!
2014-10-11 16:55 (139542)
név: kovacssandor09@vivadsl.hu
hozzászólásai
település : Körmend
Kiegyeznék egy 2 pontos gyõzelemmel a végén,a tavalyit kárpótolva.

MTE!!!!!

2014-10-11 16:44 (139541)
név: krstic
hozzászólásai
Respect!
Előzmény: Jay-X (139540)


2014-10-11 16:40 (139540)
név: Jay-X
hozzászólásai
Fepu a 14. szezonjában is pontot ér el tétmeccsen az MTE mezében! Legenda!
2014-10-11 16:35 (139539)
név: tomesz
hozzászólásai
12-6 a fault arány, nehogy vissza üssön késõbb! Jó magyar szokás szerint...


2014-10-11 16:35 (139538)
név: Mörtön
hozzászólásai
Tavaly nagyon rosszul büntetõztek itt Körmenden. Ezt kéne kihasználni most is. Hosszú a padunk, oda kell ütögetni nekik.
2014-10-11 16:30 (139537)
név: josef
hozzászólásai
sok a Kecskeméti fault ki kéne használni még a negyedben!!! MTE!!!
2014-10-11 16:25 (139536)
név: BélaBá
hozzászólásai
Okés! :-)
Előzmény: Bubi_ (139535)


2014-10-11 16:24 (139535)
név: Bubi_
hozzászólásai
Tök fölösleges, nem kardinális kérdés! Én csak arról informálódtam a Babbernél, hogy mennyivel tud többet az általad leírtnál!

Előzmény: BélaBá (139526)


2014-10-11 16:20 (139534)
név: BélaBá
hozzászólásai
Semmi gond, épp ezért írtam, mert ez korábban nem jelent meg sehol. Tegnap beszéltem vele, onnan az infó.
Előzmény: DEZSÕ (139530)


2014-10-11 16:20 (139533)
név: lhegedus
hozzászólásai
település : London
Eddig jonak tunik

2014-10-11 16:19 (139532)
név: Jay-X
hozzászólásai
Ez meccs lehet a javából :) Kolaric tripla :D
2014-10-11 16:14 (139531)
név: BélaBá
hozzászólásai
Közben Fepu már a pályán és ki is osztott egy blokkot.
Előzmény: DEZSÕ (139528)


2014-10-11 16:12 (139530)
név: DEZSÕ
hozzászólásai
Elnézést nem tudtam..! jobbulást neki ! hajrá fiuk mindent bele Mte !!
Előzmény: BélaBá (139529)


2014-10-11 16:09 (139529)
név: BélaBá
hozzászólásai
Fepu csoda, hogy ott van, nem gyógyult még meg teljesen.
Gondolom akkor fog csak játszani, ha nagyon nagy szükség lesz rá.
De ezt majd a padon ülõk a helyzet ismeretében eldöntik.
Előzmény: DEZSÕ (139528)


2014-10-11 16:08 (139528)
név: DEZSÕ
hozzászólásai
Azért Fepunak a kezdõ csapadban kellene lennie szerintem ... hajrá fiuk!!
2014-10-11 16:04 (139527)
név: josef
hozzászólásai
http://195.56.77.56/n4/?hun_5
2014-10-11 15:59 (139526)
név: BélaBá
hozzászólásai
Nem írtam arról konkrétan, mert olyat nem írok le, amit nem tudok pontosan.
Ugyanakkor nem hiszem, hogy rosszabbra váltana a klub.
Felém az az információ érkezett, hogy elõnyös szerzõdéssel jut a klub a Nike felszerelésekhez. Ebbõl nem azt szûrtem le, hogy rosszul járnánk.
Rá fogok kérdezni, ígérem!
Előzmény: Bubi_ (139525)


2014-10-11 15:51 (139525)
név: Bubi_
hozzászólásai
Jonny!
Bocs, hogy elolvastam amit írtál! Te NEM írtál szponzorációról!
Előzmény: BélaBá (139522)


2014-10-11 15:20 (139524)
név: rb
hozzászólásai





Sok sikert mára!

mindörökké mte

2014-10-11 14:36 (139523)
név: Jay-X
hozzászólásai
Nekem sem tetszett, bár az is bullshit lenne ha optimista lenne amikor elvileg õ ismeri legjobban a csapat állapotát. Meglátjuk, tartok a meccstõl.
Előzmény: pelike (139521)


2014-10-11 14:33 (139522)
név: BélaBá
hozzászólásai
Nem ismerem pontosan a részleteket, de nem gondolnám, hogy egy támogatói cégtõl váltana a klub olyanra, amelynél rosszabb kondíciókkal kapná a felszerelést.

Előzmény: Bubi_ (139515)


2014-10-11 14:29 (139521)
név: pelike
hozzászólásai
Mitchell nyilatkozata a bb1-en olyan, mintha elõre elnézést kérne a vereségért és meg is magyarázná. Remélem ma a csapat rácáfol, de nagyon nem szeretem, amikor egy edzõ így áll hozzá egy meccshez.
<- következő 46532 bejegyzésbejegyzés 46533 - 46582 ( összes : 66114 ) időrend: -> korábbi 19532 bejegyzés
1146 Table 'c10forum.szezon' doesn't exist1146 Table 'c10forum.szovegek' doesn't exist

Bejelentkezés


Törpördög hírek





Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /