Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!
Vendégkönyv
A fórumba a bejelentkezett felhasználók írhatnak.
bejegyzés 1 - 50 ( összes : 2 ) időrend:
2012-07-30 15:42 (124300)
név: wind
hozzászólásai
Úgy látom nagy a gond... :(((
Horribilis nagyságú lett az adósságunk... Nem is értem, hogyan lehetett így gazdálkodni, hogy egy év alatt a nulláról ilyen magasra emelkedett az adósság. Ezek után tényleg nem értem, miért kellett most az EC-ben az indulást erõltetni, (Ha jól emlékszem 20 ezer dollár, kb 5 millió forint volt) miért kellett több millióért üléseket venni a kispadra, miért kellett NBA-t megjárt drága játékost igazolni tavaly év elején és miért kellett sztárgázsival (Bell, Townes) játékosokat alkalmazni. Ha a tavalyi idény elején a nulla adóssággal és jóval szerényebb célokkal és költségvetéssel indultunk volna neki az idénynek, akkor most nem lenne komoly gondunk...
Nem tudom hogyan lesz ebbõl kiút... :((

2012-07-30 15:33 (124298)
név: BélaBá
hozzászólásai
Bebes István újabb közleménye a fõoldalról, adatokkal


"Közlemény

A hétvégén tájékozódtam a körmendi kosárlabda-csapatnál kialakult helyzetrõl, ennek részleteivel szeretném megismertetni a klub rajongóit, szurkolóit és a közvéleményt.
A 2010/2011-s évad után tiszta lappal vágott neki az elmúlt bajnokságnak a klub. A könyvelési adatok áttekintése után jelenleg 100-150 milliós mínuszt – gyakorlatilag egy évnyi költségvetés fedezetét - hozott össze az A-csoportos indulási jogot birtokló gazdasági társaság, amelynek tulajdonosa a napokban szállt ki a mûködtetésbõl. Az okok összetettek, a korábbi, kiegyensúlyozottnak mondható büdzséhez képest jóval nagyobb költségeket vállalt be a cég és a régi tulaj. Játékosoknak, ügynököknek, beszállítóknak, az adóhatóságnak és a szövetségnek is tartozik a Körmend, amelynek jelenleg nincsen aláírt szerzõdéssel rendelkezõ játékosa.
Szabó-Forrai Zsolt kiszállása azt jelenti, hogy a csapatot mûködtetõ kft-t esetlegesen megvásárló új tulajdonos átveszi a fenti nagyságrendû tartozást, azaz helyt kell állni a kötelezettségekért. A tartozás azonban akkora nagyságrendû, hogy veszélybe sodorja a szurkolók által megszokott színvonalat, vagyis azt, hogy minõségi kosárlabda legyen Körmenden.
A városban azonban nem szûnhet meg az évtizedek alatt ikonná és védjeggyé vált sportág, ezért a szûk határidõ szorítása mellett most is a megoldáson dolgozunk. Sajnálatos módon Szabó-Forrai Zsolt váratlan lépése kapcsán kényszerhelyzetbe kerültünk, hiszen az A-csoportos indulási joggal gyakorlatilag kezelhetetlen adóssághegy jár, míg az alternatívaként kínálkozó B-csoportos szereplést méltatlannak érezzük a körmendi hagyományokhoz, mégis realitásként kell számolni vele.
A megoldáson dolgozva fordulok a szurkolókhoz és támogatókhoz, és arra kérem õket, segítsék a munkánkat a maguk eszközeivel is, hiszen a körmendi kosárlabda súlyos veszélybe került az elmúlt napok történései alapján.
A szurkolók javaslatát és a gazdasággal kapcsolatos ötleteit a klub ügyvezetõjének email címén kérem jelezzék! ( zsebeferenc@bckormend.hu )

Bebes István polgármester"

bejegyzés 1 - 50 ( összes : 2 ) időrend:
1146 Table 'c10forum.szezon' doesn't exist1146 Table 'c10forum.szovegek' doesn't exist

Bejelentkezés


Törpördög hírek





Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /