Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Ellenõr: Bogárdi János

Egy drámai körülmények között megharcolt mérkõzésbõl végül gyõztesen jött ki csapatunk, az Egis Körmend legutóbb, a DEAC ellen. Ez komoly mentális erõt, további lökést adhat a fiúk számára, akiknek ezúttal idegenben kell helyt állniuk. A meglehetõsen kiszámíthatatlan, de mindenképpen veszélyes Atomerõmû SE vendégei leszünk.

Azé a csapaté, amely bármikor képes lehengerlõ játékra, ugyanakkor, ha kevesebb energiát raknak a meccsbe és a kezek sem céloznak igazán jól, akkor még váratlannak mondható vereségeket is elszenvednek, mint legutóbb Kecskeméten.

Igaz, szoros volt a meccs és csak hárommal kapott ki az ASE, de emiatt vereségbõl érkezik Dzunic Branislav együttese az ellenünk megvívandó csatába. Azért biztosan lesz plusz motiváció náluk, hiszen nem voltak könnyû helyzetben az atomvárosiak, amikor az alapszakasz igen csak káoszos elején szerették volna elhalasztani a mi csarnokunkba kiírt odavágót, de mégis játszaniuk kellett. Nagyon sûrû programban voltak és nem is teljes kerettel, ezért megpróbálták, hogy halasztást kérjenek, de ezt elutasították.

88-76-ra mi nyertünk, ráadásul – ami talán még inkább fájó lehetett a számukra – a kitûnõ formában kosarazó Valerio-Bodon Vincent bokasérülést is szenvedett, így tovább szûkült a rotációjuk.

Az ASE az elõtt öt meccsen volt túl. A szezon elején úgy tûnt, nekik szerencséjük lesz a tesztekkel, mert neki tudtak vágni a bajnokságnak, teljes kerettel.

Október harmadikán Debrecenben léptek pályára, ahol nem kezdtek jól és olyan hibákat is vétettek a játékban, amelyeket talán a DEAC-nál gyengébb csapatok is megbüntettek volna. Ki is kaptak, 97-83 lett a vége annak a meccsnek.

Négy nappal késõbb viszont otthon javítottak Lóránt Péterék, akik a Kecskemétet gyõzték le tíz ponttal. Már az elején tetemes elõnyt szereztek, aminek egy részét leadták ugyan, de a 87-77-es gyõzelmüket semmi nem veszélyeztette igazán.

10-én aztán a Szolnoki Olajbányászt fogadták, és ez már igazi ki-ki meccsnek bizonyult. A vendégek kezdtek jobban, akik a nagyszünetig megõrizték 10 perc alatt gyûjtött öt pontos elõnyüket. Még az utolsó tíz perc elõtt is maradt három pont ebbõl, de a végét az ASE bírta jobban, amely a negyedet hattal, a meccset hárommal nyerte, 66-63-ra.

Aztán három nap múlva jött a hír, hogy Pakson is felütötte a fejét a koronavírus, pontosabban elõször csak annak gyanúja. A szolnoki pozitív esetekre reagálva vonult karanténba a csapat, majd két nap múlva kiderült, már náluk is van fertõzött játékos.

Késõbb pedig komolyabbá vált az érintettség, ugyanakkor azt is bejelentette a klub, hogy nehézségeik ellenére kiállnak 24-én, az Oroszlány elleni mérkõzésre. Mint közölték, Kovács Ákos, Lóránt Péter, Pupp Bence és Ian Baker pozitív eredmény, Kis Raul pedig közvetlen kontakt személyként kapott karantén okán nem lehetett ott társaival a pályán.

29-én jelentette be a klub, hogy valamennyien negatív eredményt produkáltak, véget ért számukra a karantén és az elõírások betartásával kezdik majd meg a munkát.

Az OSE ellen nélkülük is nyerni tudott az ASE, mert bár a második félidõt hét ponttal elvesztették, az elsõ húsz percben olyan elõnyt gyûjtöttek, amibe ez is belefért. 90-84 lett a vége.

Ezt követõen Sopronba volt hivatalos a Paks, ahol új irányítóval várták a vendégeket. A nálunk is megfordult Kevin Dillarddal szerzõdést bontottak a hûség városában, õt Antino Jackson váltotta, aki azóta – meglehetõsen furcsa körülmények között – szintén távozott a csapattól.

Valódi csata várt ott Dzunic Branislav együttesére, amelynek a végén kicsit talán szerencsésebbek is voltak a vendégek és erõvel is picit jobban bírták. Ennek köszönhetõen negyedik gyõzelmüket is behúzták, ami nem rossz mérleg, az egyetlen, Debrecenben elszenvedett vereséghez képest.

Ekkor jött a körmendi meccs, ami nekünk csak a harmadik volt, nehezen indult be a számunkra a bajnokság.

De sikerült nyerni, amiben a 18 támadólepattanónak is nagy szerepe volt, amit össze tudtunk kapkodni a Paks gyûrûje közelében.

Aztán majd egy hónapnyi szünet következett az ASE számára, hiszen kiderült, hogy Mócsán Bálint már a meccs elõtt elkapta a koronavírust, így kontakt személyként számos paksi játékos is karanténba került.

27 nappal késõbb viszont olyan meccsen tért vissza Dzunic Branislav együttese, amely akár felhozónak, vagy felvezetõnek is minõsíthetõ.

A sok sebbõl vérzõ JKSE együttese utazott Paksra és szaladt bele egy méretes zakóba, hiszen a 117-63-as végeredmény elég komoly különbséget jelez.

Három nap múlva jóval nehezebb ellenfél érkezett az ASE otthonába, hiszen a Szeged volt a soros ellenfél. A száztól is messze volt dobott pontokban az ASE, viszont a 71 pont is elég volt az újabb gyõzelemhez, miután Dickey-ék csak 66-ig jutottak a sok pontatlan dobást hozó meccsen.

Megint három nap telt el és megint hazai pályán játszott az ASE, ezúttal a PVSK ellen. A 93-75-ös végeredmény sokak szerint nem tükrözte hûen a meccset, mert ennél szorosabb volt sokáig az állás, de a vége mégis ilyen fölényesnek tûnõ ASE sikert hozott.

A következõ meccs négy nap múlva várt Eilingsfeldékre, de most már idegenben, Zalaegerszegen. Úgy tûnik, még jókor mentek oda, hiszen még tartott, igaz, a végét járta a Nazor-korszak. A 66-93-as vendégsiker is valószínûleg sokat hozzátett ahhoz, hogy a horvát mesternek végül távoznia kellett Zalaegerszegrõl.

Három nap múlva viszont sokkal nagyobb kihívás várta a Paksot Székesfehérváron, ahol megszakadt a jó sorozat. 81-64-re nyert az Alba, mert az ASE nagyon gyengén kezdett és a hazai védekezés meg tudta állítani a vendégek gyors indításait.

Ugyanez nem sikerült a DEAC-nak Pakson, amikor 89-73-ra kikapott. Már ez szinte garancia ott a vereségre, de a festékben is alul maradtak a vendégek, így nem lehetett más a vége.

Aztán fordult a kocka, az ASE volt a vendég az egyre masszívabb Szolnoki Olajbányász otthonában. Ott beragadni az elején, hát nem jó ómen, és bár sikerült többször visszakapaszkodniuk a vendégeknek, a végjátékban is õk hibáztak többet, 89-80-ra nyert az Olaj.

A múlt év utolsóelõtti napján a ZTE ment Paksra, de ez már nem az a csapat volt, amelyet korábban alaposan helyben hagytak Dzunic-ék. Nagyon közel volt a vendégsikerhez a Zete, de néha akadoztak a támadásaik, és ez elég volt ahhoz, hogy gyõzni tudjon az ASE. Azért a 83-75 még így is jobban festett a ZTE-nek, mint otthon a 66-93.

Januárban eddig egy meccset játszott a Paks, de azt idegenben, a Kecskemét otthonában.

És ahogy fentebb írtuk, ott nem termett nekik babér, nagy csatában, 75-72-re gyõzött a KTE, így az ASE most a miénkkel megegyezõ mutatóval, 10-5-tel áll mögöttünk a tabella 5. helyén, már csak ezért is rangadó lesz pénteken Pakson.

Egyáltalán nem érkezünk oda esélytelenül, és ha újra fegyelmezetten védekezik és kevés hibával támad a csapatunk, no és persze az elszántság is megmarad, akkor akár idegenben is folytatódhat a gyõzelmi sorozatunk.

Szurkoljunk együtt a fiúknak!

A MindiGO TV linkje a következõ lesz elõfizetõi számára:

Hajrá Egis Körmend!

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /