Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Ezúttal a DEAC-nál a visszavágás vágya
2021-01-08

Egis Körmend – DEAC

2021. január 09. 18:00, Körmend Városi Sportcsarnok

Vezetik: Praksch Péter, dr. Mészáros Balázs, Goda László

Ellenõr: Páli dr. Kálmán

Két szép hazai siker után jön januárban az utolsó itthon rendezendõ mérkõzés, amelyre a DEAC érkezik hozzánk.

Ezúttal õket fûtheti a visszavágás vágya, hiszen december 2-án, két hosszabbítás után mi gyõztünk az Oláh Gábor utcában.

Az elõtt így foglaltuk össze a DEAC addigi meccseit:

„Tóth Ádámék a Paksot fogadták a bajnoki nyitányon, még október 3-án. A 97-83-as végeredmény magabiztos hazai sikert mutat. Valóban, jobban kezdtek a debreceniek és bár a két középsõ negyed kiegyensúlyozott volt, az agresszívabb védekezés és a pontosabb támadásbefejezés, a kevesebb hiba meghozta az eredményét.

Négy nap múlva Szolnokon viszont az Olaj bizonyult agresszívebbnek és a jó kezdés megalapozta a hazai sikert. A második félidõben hiába igyekezett javítani a DEAC, csak a zárkózásra futotta az erejükbõl, a Szolnok 88-76-ra nyert.

A harmadik meccsét ismét hazai környezetben játszotta a Debrecen, és ez kevesebb kosarat hozott, de ha hozzátesszük, hogy a Kecskemét volt a vendég, akkor ez már teljesen érthetõ. A KTE játéka nem a rohanásra alapszik, de a DEAC tudott alkalmazkodni ehhez is, és 67-59-re nyert a mindkét oldalon gondokkal küzdõ együttesek találkozóján.

Aztán jött a szegedi vendégjáték, amely a jelenlegi erõsviszonyok alapján kiélezett csatának ígérkezett. És az is lett. Gyakorlatilag az utolsó másodpercekben dõlt el a meccs, méghozzá a DEAC javára. Már majdnem elrontották a támadásukat egálnál, amikor oldalbedobásból Somogyi Ádám úgy találta meg a gyûrû alatt a labdával Djordje Drenovacot, hogy õ könnyedén tudta megszerezni a gyõztes kosarat. 90-92 volt a végeredmény.

Bravúrsiker után fogadta a Debrecen azt a Sopront, amely az irányítócserét követõen egyre inkább összeállni látszott. Aztán a mérkõzés is ezt mutatta, hiszen a vendégek jobban harcoltak, fegyelmezettebben kosárlabdáztak, aminek a DEAC vezetõedzõje, Kovács Adrián hangot is adott a meccs utáni sajtótájékoztatón. Leginkább a csapatmunka hiányzott a debrecenieknél, amire utalt a mérkõzés utáni sajtótájékoztatón Djordje Drenovac is, aki ezt mondta: „A mai vereséget nem foghatjuk a vírushelyzetre, semmit sem valósítottunk meg az elõre megbeszéltekbõl, mindenki a maga feje után ment, a vendégek megérdemelt sikert arattak.” 81-86 volt a vége.

November 14-én látogattak Pécsre, ahol Andjelko Mandic meccselt, hiszen Kovács Adriánt sem kímélte a koronavírus, emiatt nem tarthatott csapatával. De mindez nem zavarta meg a játékosokat, akik száz pont fülé jutottak. A végig kiélezett meccset a jobb végjátéknak köszönhetõen nyerték meg 102-91-re.

Ezt követõen az Oroszlány együttesét fogadták az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban, ahol a vendégek rájuk ijesztettek, hiszen 0-8 után született csak meg az elsõ hazai kosár. Tíz perc után még az OSE vezetett, a második negyedben aztán fordított a DEAC, amely a nagyszünetben már öttel elõrébb volt. A harmadik játékrészben pedig már 19 is volt közte, és az utolsó felvonásra is 13 pontos elõnnyel fordultak a hajdúságiak, akiket ezúttal is Mandic mester irányított, de az OSE nem adta fel és mélyrõl zárkózva egyetlen pontig szûkítette a különbséget. Sõt, a vezetésért is támadott az utolsó percben, de Anderson dobást majd két büntetõt rontott, Molnár Márton pedig kosarat szerzett, végül 92-87-re húzta be a DEAC a hullámzó képet mutató mérkõzést.”

Ezt követõen érkeztünk mi a cívisvárosba, ahol sokáig mi vezettünk. Az elsõ és a harmadik negyedben egyszer-egyszer eljutott egyenlítésig a Debrecen, de mindig vissza tudtuk billenteni az állást. Az utolsó tíz percben viszont úgy tûnt, jobban fogják bírni a hazaiak, akik kisebb elõnyhöz jutottak. Egy idõkérés után fordítottunk, majd ugyanígy tettek a betegség után visszatérõ Kovács Adrián játékosai. A játékrész végén egál állt a táblán, jöhetett a hosszabbítás. Az elsõ, mert öt perc után sem dõlt el semmi. A második ráadásban viszont már nálunk volt a fölény, a DEAC csak futott az eredmény után. 50 percnyi játékot követõen 83-87-et mutatott a tábla, értékes sikert tudtunk aratni Debrecenen.

A Moodyt továbbra is nélkülözõ DEAC három nappal késõbb az Alba Fehérvárt fogadta és ismét fejet hajtott, mert az elsõ félidõben jobban kosarazó Alba jól menedzselte elõnyét és behúzta a meccset. 64-76 volt a végeredmény.

Két ilyen hazai vereség után Szombathelyre menni, hát nem biztat könnyû vígasztalódással, és nem is itt tört meg a DEAC rossz sorozata. Ezúttal is gyengén kezdtek Tóth Ádámék, ami a Falco otthonában sem jó elõjel. Bár az utolsó negyedet héttel nyerte a DEAC, a hazai, 77-71-es gyõzelem megérdemelt volt.

Ezt követõen Paksra hívta a sorsolás a debrecenieket, ahol – ha belelendül Dzunic Branislav csapata, akkor – akár nagy pofonba is bele lehet szaladni. Az elsõ negyed után még vezetett a DEAC hárommal, de a második tíz perc rémálom volta számukra, hiszen az ASE 30-12-re nyerte azt a negyedet, amivel el is döntötte a meccset. 89-73 volt a vége. Itt már játszott a DEAC-ban a hazánkban nem ismeretlen Ronald Moore, aki a sérült Stefan Moody helyettesítésére érkezett, de mivel õ az 5. külföldi, akár Moody visszatérése után is maradhat a csapatnál.

Szenteste elõtt egy nappal aztán végre hazai környezetben játszhatott a DEAC, viszont az egyre jobb formába lendülõ Szolnoki Olajbányász volt a vendégük, amely hatos gyõzelmi sorozatban volt éppen. A négy vereség után javítani akaró hazaiak ezúttal tényleg harcoltak, jobban, mint a vendégek. Ez látszott a mérkõzés hangulatán is, hiszen Kovács Adriánt még a nagyszünet elõtt két technikaival kiállították. Majd késõbb így járt Cakarun és Moore is. De a Debrecen megtörte saját rossz, és ellenfele jó szériáját azzal, hogy 82-71-re megnyerte a csatát.

Ezt követte egy újabb harc a Zete otthonában, amely ötven percig tartott. Változatos negyedek és váltott vezetés után hosszabbítás következett, amelynek öt perce nem volt elég a döntéshez, így újabb ráadás kellett ahhoz, hogy lezáruljon a meccs. Némi szerencsével talán, de a DEAC nyerte az egylabdás végjátékot 93-90-re.

A múlt év utolsó meccsén várható volt, hogy nem lesz ilyen sok pont, hiszen Kecskemétre utazott a debreceni csapat, ahol mindössze 67 pontra futotta tõlük. A hazaiak 72-t rámoltak be, így õk nyertek a fizikális, de sok rossz dobást hozó találkozón. A vendégek ezúttal különösen rosszul céloztak, még a tiszta dobásaikat is gyakran elhibázták. 40% alatti mezõnymutatóval pedig nem igazán lehet nyerni.

Aztán jött a Kaposvár elleni önbizalomnövelõ siker, hiszen január 5-én, hazai pályán sokkal jobban sültek a debreceni kezek. Korábban úgy tûnt, az edzõváltás jót tesz a Kaposvárnak, igaz, sérülés miatt hiányzott Hendlein Roland, aki meghatározó játékos a somogyi gárdában. De talán még ez sem lehet magyarázat a 90-49-es végeredményre…

Ebbõl érkezik most hozzánk a DEAC, de nekünk is van mire alapozni, és ez nem csak az õ otthonukban kiharcolt gyõzelemre igaz. Mi is szép játékkal nyertünk az Alba és a Pécs ellen.

(És itt most felejtsük el a legutolsó negyedet. Valószínûleg sok sampon fogyott ahhoz a fejmosáshoz, amit azért kaphattak a fiúk...)

Legyen meg az oda-vissza a DEAC ellen, szurkoljunk együtt a fiúknak!

A MindiGO TV linkje a következõ lesz elõfizetõi számára:

További infó, hogy a január végi FIBA EC buborék elõtt még 15-én játszunk bajnokit a Paks, 20-án pedig a Szolnok otthonában.

Hajrá Egis Körmend!

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /