Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Mármint a visszavágás.

A korábbi három idegenbeli vereség miatt nagyon fontos volt, hogy jól sikerüljön az Alba elleni meccs hazai környezetben, hiszen egy újabb vereséget minden bizonnyal mindenki nehezen fogadott volna.

De a fiúk ezúttal úgy tették oda magukat, hogy a jó játék kitartott egészen a meccs végéig, ami szép sikert hozott az M4 Sport kamerái elõtt, országos nyilvánosságtól kísérve.

Azóta történtek nálunk változások, hiszen Patai Benjamin már nem ült ott a padon, õ a Jászberény vezetõedzõje lett. Két fiatal játékosunk, Kiss Benedek és Érsek Marcell kölcsönben játszik a szezon végéig, viszont érkezett hozzánk Anthony Ireland. Az irányító szerdai játéka azonban több, mint kérdéses, hiszen ahogy Ziga Mravljak fogalmazott, az maga volna a csoda.

De mindentõl függetlenül az tény, hogy 2021-ben elõször a Pécsi VSK-Veolia érkezik hozzánk, amelynek otthonában szinte ugyanúgy vesztettük el a meccset, ahogy történt az Székesfehérváron.

Ezek után akkor most a Pécsnek is ugyanúgy kellene visszavágnunk, ahogy azt megtettük a fehérváriak ellen, ez lenne a megfelelõ sorminta.

Ez az emlék is elég friss, hiszen december 27-én jártunk a Mecsekalján, ahol jó darabig mi irányítottuk a játékot, de a vége ott is hibákat hozott, amit megbüntettek a vendéglátók.

A PVSK addigi mérkõzéseit az elõtt a meccs elõtt foglaltuk össze, eképpen:

„A Pécs számára késõn, csak Körmend város születésnapján, október 28-án indult el a szezon, hiszen náluk jelentkezett elõször tömegesen a koronavírus, ami miatt karanténba vonultak.

Október vége óta viszont már 12 meccset lejátszottak Dragan Alekszics tanítványai, akik elsõként a Kaposvárt kapták el 80-75-re. Bár a nagyszünetben még a vendégek voltak elõrébb, a 3. játékrészt 21-6-ra hozták Rujákék, és ez elég volt a végsõ sikerhez.

Három nap múlva viszont Szombathelyre voltak hivatalosak, ahol gyorsan hátrányba kerültek, (20. p.: 55-31) a második félidõ már csak formaság volt. 91-72 lett a vége.

November 7-én pedig Székesfehérvárra kellett utazniuk a pécsieknek, hogy az Alba Fehérvár ellenük kezdje meg a bajnoki szereplést.

Itt nagyon érett a vendégsiker, de a végjátékban szerencsésebb volt az Alba, ami elég volt az egypontos gyõzelemhez. (91-90)

Egy hét múlva jött a javítás lehetõsége a Pécs számára, amikor a DEAC együttesét fogadták, de nem volt szerencséjük. Pedig a vendégeknél a vezetõedzõ, Kovács Adrián betegsége miatt Andjelko Mandics meccselt, de szárnyalt a DEAC és 102 pontig meg sem állt. Önmagában a hazai 91 sem volt kevés, de ezúttal ez nem volt elég a gyõzelemhez.

December 1-én a Sopron KC érkezett a Lauberbe, ahol ezúttal sokkal jobban védekezett a vendéglátó együttes, amivel olyan elõnyt szedett össze, ami kitartott a végéig. 83-77-es gõzelemmel vigasztalódtak tehát Bíróék.

Négy nap múlva viszont Paksra kellett utazniuk, ahol, ha lendületet kap a hazai gárda, akkor nehéz megállítani õket. És ez nem is sikerült a Pécsnek. Az ASE nem kezdett jól, de minden negyedet õk nyertek, amiben benne volt a 16 pécsi eladott labda is. 93-75 volt a végeredmény.

Aztán jött a szezon talán eddigi legpontgazdagabb meccse, ami ebbõl adódóan nem a védekezésrõl szólt. A Jászberény 102 pontot tudott dobni idegenben, de ez csak szépségtapasz volt a sok gonddal küzdõ csapat számára, hiszen cserébe 120-at kaptak, így sima hazai gyõzelem született.

Három nap múlva viszont alig több mint a felét dobta ennek a PVSK, mert a Szolnok keményebb, és fõleg fizikálisabb ellenfél volt. Remekül kezdtek a vendégek, és bár próbálkozott a Pécs, igazán veszélyes nem tudott lenni a vendégekre. Csak az utolsó tíz percet tudták nyerni, azt is csak négy ponttal. A végén 68-86-ot mutatott a tábla, magabiztosan nyert Alekszics (egyik) egykori együttese, az Olaj.

Luca napján Szegedre utazott a Pécs, ami manapság nagy kihívás, de ott jóval szorosabb meccs kerekedett, mint otthon, az Olaj ellen. Igaz, az elején úgy tûnt, sima hazai gyõzelem születik, de a páros negyedekben jobb volt a PVSK és szorossá is tette a meccset. Ugyanakkor olyan hibák is csúsztak a játékukba, amelyek nem férnek bele ilyenkor. A Szedeák végül 89-85-re gyõzött.

Három nap múlva otthon adódott lehetõség a javításra a pécsiek számára, amikor a Kecskemétet fogadták. Itt az volt a kérdés, hogy a meccsritmusban lévõ, de a lábakban sokat cipelõ hazaiak vagy a hosszabb kihagyás után frissebben, de ritmus nélkül érkezõ vendégek viszik majd a prímet.

Nos, harminc percig jól bírta a KTE, de az utolsó negyedre elfáradtak a vendégek, míg a PVSK tudta tartani szorosabb védekezését, ennek köszönhetõen 102-85-re megnyerte a találkozót.

Megint három nap telt el és Zalaegerszegre látogattak Rujákék, akik nem éppen a legjobbkor mentek oda, hiszen Egerszegrõl elküldték Ante Nazor vezetõedzõt, ami után a Zete felszabadultan, a korábbinál jobban kosarazott. Ráadásul frissebbek is voltak a hazaiak, mint a sorozatterhelésben lévõ vendégek, no és a lepattanókat is jobban szedték az egerszegiek, akik 83-72-re nyerni tudtak, korábbi rossz sorozatukat megszakítva.

December 22-én a a PVSK Kecskeméten játszott, ahol a házigazdákat fûtötte a visszavágás vágya a pécsi vereség okán. A két középsõ negyedben eredményesebb volt a KTE, de – mondhatni szokásos módon – Thomas és Wittmann extra dobásai is kellettek a hazai sikerhez, amely végül 79-73-as végeredményben valósult meg.”

Aztán jött az ellenünk játszott hazai, (86-81) majd december 30-án Oroszlányba utaztak Rujákék, ahol nyerni tudtak, így õk is jólzárták a múlt évet.

Igaz, a hazaiaknál hiányzott az egyik meghatározó játékos, Abell, de ez nem magyarázhatja azt, hogy az oroszlánok nem jól védték a távoli dobásokat, amit a pécsiek köszöntek, és beszórták azokat. Már az elejétõl elõrébb jártak Dragan Alekszics tanítványai, akik 88-71-re nyertek, ami azért intõ jel lehet a számunkra.

Nem hihetjük azt, hogy ha az Albát elkaptuk, akkor simán meg lesz ez is, mert akkor baj lehet.

Viszont, ha a fiúk azzal a hozzáállással lépnek pályára, mint a fehérváriak ellen, akkor valóban sikerülhet a visszavágás, a fájó pécsi vereségért.

Legyen így!

A MindiGO TV linkje a következõ lesz elõfizetõi számára:

Bízva a visszavágásban az idegenbeli vereségért, szurkoljunk együtt a fiúknak!

Hajrá Egis Körmend!

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /