Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Ellenõr: Dernei Gábor

Pénteken még úgy volt, hogy a kecskeméti meccs után a Falco lesz a következõ ellenfelünk, november 7-én, az M4 Sport kamerái elõtt.

Az Atomerõmû SE szerette volna elhalasztani az eredetileg október 21-re kiírt körmendi mérkõzésének holnapi pótlását.

Végül, mint vasárnap este hivatalossá vált, ez nem történt meg, így az ASE jelenlegi állapotában, a most rendelkezésre álló keretével érkezik hozzánk. Ami egyáltalán nem gyenge állomány, hiszen legutóbbi két meccsüket így is megnyerték. De errõl majd késõbb.

Elõbb magunkról kicsit, hiszen a múlt szombati mérkõzés minden bizonnyal csalódottságot szült a szurkolók körében is.

No nem azért, mint ha az elmúlt években gyõzni jártunk volna Kecskemétre, de egyrészt az elsõ negyed kivételével gyakorlatilag csak futottunk az eredmény után, másrészt pedig az elõzõ meccsei alapján a KTE talán most elcsíphetõnek tûnt. Mégis gyakorlatilag sima hazai lett a vége, amit leginkább úgy fordíthatunk a hasznunkra, ha levonjuk a tanulságokat és okulunk belõle.

Szemmel láthatóan nem ízlett a mieinknek a bekeményedõ védekezés. Korábban is volt már példa arra, hogy hasonló módon kizökkentették a csapatunkat a saját ritmusából. Ezt is meg kell tanulni a fiatal átlagéletkorú keretünk tagjainak, hogy ilyen esetekben jól tudjanak reagálni.

Valószínûleg holnap más típusú kosárlabdát fogunk látni, mint szombaton, mert az ASE nem a felállt, gondosan kimunkált, esetleg végletekig kijátszott helyzeteirõl híres. És nem is abban erõs. Különösen most, amikor meghatározó játékosok is hiányozni fognak, még nagyobb szerepe lehet az egyéni képességeknek, a kreatív, pörgõs játéknak.

Más meccs, más kihívás vár tehát a mieinkre, akik a Kaposvár ellen jó ritmusban, tetszetõsen kosárlabdáztak. Bízunk abban, hogy holnap inkább arra fog hasonlítani a játékunk, mint a szombatira.

A Paks már öt meccsen túl van. A szezon elején úgy tûnt, nekik szerencséjük lesz a tesztekkel, mert neki tudtak vágni a bajnokságnak, teljes kerettel.

Október harmadikán Debrecenben léptek pályára, ahol nem kezdtek jól és olyan hibákat is vétettek a játékban, amelyeket talán a DEAC-nál gyengébb csapatok is megbüntettek volna. Ki is kaptak, 97-83 lett a vége annak a meccsnek.

Négy nappal késõbb viszont otthon javítottak Lóránt Péterék, akik a Kecskemétet gyõzték le tíz ponttal. Már az elején tetemes elõnyt szereztek, aminek egy részét leadták ugyan, de a 87-77-es gyõzelmüket semmi nem veszélyeztette igazán.

10-én aztán a Szolnoki Olajbányászt fogadták, és ez már igazi ki-ki meccsnek bizonyult. A vendégek kezdtek jobban, akik a nagyszünetig megõrizték 10 perc alatt gyûjtött öt pontos elõnyüket. Még az utolsó tíz perc elõtt is maradt három pont ebbõl, de a végét az ASE bírta jobban, amely a negyedet hattal, a meccset hárommal nyerte, 66-63-ra.

Aztán három nap múlva jött a hír, hogy Pakson is felütötte a fejét a koronavírus, pontosabban elõször csak annak gyanúja. A szolnoki pozitív esetekre reagálva vonult karanténba a csapat, majd két nap múlva kiderült, már náluk is van fertõzött játékos.

Késõbb pedig komolyabbá vált az érintettség, ugyanakkor azt is bejelentette a klub, hogy nehézségeik ellenére kiállnak 24-én, az Oroszlány elleni mérkõzésre. Mint közölték, Kovács Ákos, Lóránt Péter, Pupp Bence és Ian Baker pozitív eredmény, Kis Raul pedig közvetlen kontakt személyként kapott karantén okán nem lehetett ott társaival a pályán.

29-én jelentette be a klub, hogy valamennyien negatív eredményt produkáltak, véget ért számukra a karantén és az elõírások betartásával kezdik majd meg a munkát.

Az OSE ellen nélkülük is nyerni tudott az ASE, mert bár a második félidõt hét ponttal elvesztették, az elsõ húsz percben olyan elõnyt gyûjtöttek, amibe ez is belefért. 90-84 lett a vége.

A múlt szombaton Sopronba volt hivatalos a Paks, ahol új irányítóval várták a vendégeket. A nálunk is megfordult Kevin Dillarddal szerzõdést bontottak a hûség városában.

Valódi csata várt ott Dzunic Branislav együttesére, amelynek a végén kicsit talán szerencsésebbek is voltak a vendégek és erõvel is picit jobban bírták. Ennek köszönhetõen negyedik gyõzelmüket is behúzták, ami nem rossz mérleg, az egyetlen, Debrecenben elszenvedett vereséghez képest.

A 82-76-ra megnyert meccsen Jackson 27, Shepard 22, Capers pedig 15 pontot szerzett, ami összesen 64 egység. Elvileg tehát rájuk kell különösen figyelnünk, de nem szabad elfeledkezni a hosszú kihagyás után jó formában visszatért Eilingsfeld Jánosról sem, aki nagy küzdõ, ismerjük õt jól. Kis Raul már szintén harcra kész és ott van a hazai utánpótlás egyik nagy ígérete, Valerio Bodon Vincent, aki komoly értéket képvisel az ASE keretében. Bevethetõ a sokat tapasztalt Velkey János és tíz perc alatt öt pontot tett a közösbe Sopronban Verasztó Péter is. Mivel Gulyás Milán a hírek szerint sérülés miatt nem állhat rendelkezésre, ezért várhatóan Körmenden is a fenti nyolc játékos kaphatja leginkább a játékperceket.

Nálunk minden bizonnyal nagyobb a merítési lehetõség, hiszen már Kecskeméten mindenki visszatért a pályára. Bár ahogy Ziga Mravljak elmondta, még idõ kell ahhoz, hogy a teljes keret újra jól mûködjön együtt. Reméljük, hogy ebben is sikerül elõbbre lépnünk holnap és ha kell, akkor erõvel is jobban bírhatjuk majd a végét, hiszen jobban lehet forgatni a mi keretünket.

Bízzunk a fiúkban és ha lehet, támogassuk õket a csarnokban, hogy érezzék, nem maradtak magukra egy pillanatra sem.

Szurkoljunk együtt!

Mindörökké MTE!

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /