Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

A szezon utolsó FIBA Europe Cup mérkõzése következik
2020-02-04

Egis Körmend (2-3) – Landstede Hammers Zwolle (0-5) (holland)

K csoport, 6. forduló

Körmend, Városi Sportcsarnok

2020. 02. 05. 18:30 DigiSport élõ

FIBA commissioner : Mr. Stefan LAMER (osztrák)

Crew Chief : Mr. Josip JURCEVIC (horvát)

Umpire 1     Mr. Milan SPANIC, (szlovén)

Umpire 2     Mr. Sinisa PRPA (szerb)

Ennek a két csapatnak valóban ez lesz az idény utolsó nemzetközi meccse, hiszen a továbbjutási esélyek már két fordulóval korábban elszálltak. A hollandok még nem nyertek meccset ebben a csoportban, mi kettõt.

És nem sok kellett volna ahhoz, hogy egy esetleges mostani, harmadik siker akár a negyeddöntõt jelentse számunkra. Mindössze az utolsó pillanatban kaptunk ki Kijevben, (igaz, itthon alaposan visszavágtunk az ukránoknak) már ez sokat jelenthetett volna, de az, hogy õk nyerni tudtak a legjobbját akkor épp nélkülözõ Ventspils otthonában, mindent borított.

Most õk és a lettek állnak az elsõ két helyen, egyformán 4-1-es mérleggel. Azt, hogy még nem dõlt el a végsõ sorrend, és szerdán derül ki a csoportgyõztes kiléte, mi intéztük el a Kijev elleni magabiztos hazai sikerünkkel.

Milyen az élet? Milyen a sport?  Kis sarkítással a Ventspils az elsõ és eddig egyetlen idei FIBA kupás vereségével, amit ráadásul otthon szenvedett el, kigolyózott minket a sorozatból, mi viszont egy, a Kijev elleni hazai sikerrel megteremtettük nekik a csoportelsõség lehetõségét.

Ami nem lényegtelen a folytatás tekintetében. A csoportelsõ ugyanis csoport másodikat kap a folytatásra.

Aki nyer a Kijev – Ventspils meccsen, az zár az élen, 5-1-es mérleggel. A másik 4-2-vel megy tovább a második helyen.

Mi nyerni tudtunk a Zwolle otthonában, igaz a jó kezdés után a végén egál lett, hosszabbításban tudtunk felülkerekedni. Így írtunk errõl korábban:

„Gyõzelemre kellett játszanunk, így is álltunk neki. Négy perc után, 5-15-nél jött is a hazai idõkérés. De ment tovább a henger, újabb két labdát loptunk és 14 pontra nõtt az elõnyünk. Ebbõl 11 meg is maradt a negyed végéig.

Majd egy rakás elrontott dobás következett. 3 és fél perc alatt csak két kosár esett, egy ide, egy oda elosztásban. Matthias Zollner idõkérése után kicsit mozgalmasabbá vált a meccs, tartottuk tíz fölött az elõnyt, a Zwolle leginkább csak büntetõkbõl szerzett pontot. Aztán egy kihagyott zsákolásunk után kaptunk egy triplát, máris csak hét volt közte, jöhetett az újabb idõkérés. De egy eladott labda utáni sportszerûtlen hiba miatt végképp nyílttá vált a meccs, mert 35-38-ig zárkóztak a vendéglátók. Bár idõkérésünk már nem volt, a végén mi szereztünk még két kosarat, héttel voltunk elõrébb a nagyszünetben. Két perc és két körmendi zsákolás után hazai idõ jött, de így is sokáig kézben volt a meccs. Aztán a 26. percben két kimaradt támadásunk után hattal jött közelebb a Zwolle, megint nyílt lett a küzdelem. Sõt, két hármassal egy pontra zárkóztak a házigazdák. Két ziccerrel menekültünk elõre, három pont maradt az elõnybõl az utolsó negyedre. (62-65)

Aztán három perc után elõször már vezettek a hazaiak, igaz, csak rövid ideig. Öt perccel a vége elõtt újra öttel mentünk, de nem volt ez életbiztosítás. Pláne, hogy egy perc múlva csak egy maradt belõle. Túléltük, néggyel mentünk és el is dönthettük volna, de luxusnak bizonyult, hogy egy sportszerûtlen után egyetlen pontot sem csináltunk. Ziccert kaptunk majd lejárt a támadóidõnk…

1:40 volt hátra, amikor egy triplával újra a hazaiaknál volt az elõny. Megint dobás nélkül járt le a támadóidõnk, ráadásul mi kaptunk sportszerûtlent. Nem jó elõjel… Szerencsére õk sem éltek igazán ezzel, csak egy pontot hoztak belõle. 40 másodperc volt hátra, 78-76 állt a táblán. Turner 20 másodpercnél bedobta a büntetõit, az utolsó másodpercben a Zwolle eladta a labdát. 8 tized másodpercünk maradt, nem sikerült kosarat szerezni, jött a hosszabbítás.

Amiben öttel is mentünk, a vége mégis izgalmas lett. Ferencz és Varnado azonban biztos kézzel dobta be a büntetõit, így 45 perc után sikerült felülkerekednünk, megszereztük az elsõ gyõzelmünket a második csoportkörben.”

Apropó Ferencz Csaba!

A Pécs elleni bajnoki elõtt jelentettük be, hogy Fepu a következõ két idényre is elkötelezte magát nevelõegyesületéhez. Talán nincs is olyan Körmend szurkoló, aki ne örülne ennek a hírnek, hiszen csapatkapitányunk igazi példakép és most már a fiatalok mentora is, ráadásul – ahogy õ is elmondta – élvezi ezt a szerepet. A szíve most is ugyanolyan hevesen, és Körmendért dobog, mint az elmúlt években, a kezében pedig most is ott vannak a pontok, a káprázatos hármasok, a rutinja, tapasztalata pedig egyre csak nõ.

Olyan õ, mint a jó vörösbor. Egyre csak jobb, értékesebb lesz.

Köszönjük a hûséget és az odaadást Csabi!

Szerdán pedig elõre, mutassuk meg, hogy bár vége a számunkra, de szépen zárjuk ezt a sorozatot!

Hajrá Körmend, mindörökké MTE!

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /