Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

A Sopron ellen kell megvédeni a hazai pályát
2020-01-09

Egis Körmend – Sopron KC 15. forduló

Körmend, 2020. 01. 11. 18:00

Vezeti: Kapitány Gellért, Farkas Gábor, Török Róbert

Ellenõr: Várhalmi Zsolt

Bajnoki szempontból bizakodóan várhatjuk ezt a találkozót, hiszen eddig még veretlenek vagyunk saját pályánkon. Az új szezon 2019-es szakaszában a magyar csapatok közül még egyik sem tudta bevenni a sportcsarnokunkat.

December 14-én megállítottuk az addig veretlen listavezetõ, a Falco együttesének sorozatát. Aztán legyõztük a DEAC majd a Kaposvár együttesét is itthon. Az Oroszlányban lejátszott meccsel a klub felületein foglalkoztunk már, a lényeg, hogy a gyenge támadójáték ellenére – az utolsó negyedben mutatott nagy küzdéssel és komoly hajrával – az utolsó 25 másodpercre sikerült átvennünk a vezetést. Ebben kiemelkedõ szerepe volt Frank Turnernek, Ferencz Csabának és Justin Edwardsnak, akik a pontokat szállították, de kissé méltatlanul esett kevés szó Jordon Varnado utolsó megmozdulásáról, ami legalább annyira kellett a gyõzelemhez, mint az említett csapattársak kosarai. Az Oroszlánynak volt még egy támadásnyi ideje a fordításunk után, és ahogy egy fordulóval korábban – a Kecskemét ellen, amikor gyõztes kosarat szerzett – most is Ramo Rizvic vállalta el az utolsó akciót hazai részrõl. Már úgy tûnt, el is jut ziccerig, ám ezúttal ott volt Varnado bal keze, amely útját állta a dobásnak. Sorsdöntõ pillanatban ilyen tisztán blokkolni, fault nélkül, igazán megsüvegelendõ teljesítmény! És ez azt jelentette, hogy pontelõnnyel maradtunk a tabella második helyén, megelõzve az ASE, és az edzõváltás, valamint a játékoskeret némi átalakítását követõen egyre magabiztosabb Szolnoki Olajbányász együttesét.

Január 7-én a csapatunk elutazott Hollandiába, hogy megszerezze elsõ gyõzelmét a FIBA EC második csoportkörében, itthon pedig még ugyanezen a napon vártuk a Magyar Kupa idei nyolcas döntõjének sorsolását.

Errõl kiderült, hogy elsõként a Kecskeméttel játszunk, este 20:30-tól, majd ha sikerül továbblépni, akkor a Paks – Oroszlány meccs gyõztesével játszunk a döntõért. A másik ágon Szolnok – DEAC és Falco – Alba meccseket rendeznek.

A FIBA kupában számunkra nem jött igazán jól, hogy a BC Kijev kedden némi meglepetésre nyert a Ventspils otthonában, de ettõl függetlenül mindenképpen gyõzelemre kellett játszanunk Hollandiában. Így is álltunk neki, négy perc után 5-15-nél jött is a hazai idõkérés. De ment tovább a henger, újabb két labdát loptunk és 14 pontra nõtt az elõnyünk. Ebbõl 11 meg is maradt a negyed végéig.

Majd egy rakás elrontott dobás következett. 3 és fél perc alatt csak két kosár esett, egy ide, egy oda elosztásban. Matthias Zollner idõkérése után kicsit mozgalmasabbá vált a meccs, tartottuk tíz fölött az elõnyt, a Zwolle leginkább csak büntetõkbõl szerzett pontot. Aztán egy kihagyott zsákolásunk után kaptunk egy triplát, máris csak hét volt közte, jöhetett az újabb idõkérés. De egy eladott labda utáni sportszerûtlen hiba miatt végképp nyílttá vált a meccs, mert 35-38-ig zárkóztak a vendéglátók. Bár idõkérésünk már nem volt, a végén mi szereztünk még két kosarat, héttel voltunk elõrébb a nagyszünetben. Két perc és két körmendi zsákolás után hazai idõ jött, de így is sokáig kézben volt a meccs. Aztán a 26. percben két kimaradt támadásunk után hattal jött közelebb a Zwolle, megint nyílt lett a küzdelem. Sõt, két hármassal egy pontra zárkóztak a házigazdák. Két ziccerrel menekültünk elõre, három pont maradt az elõnybõl az utolsó negyedre. (62-65)

Aztán három perc után elõször már vezettek a hazaiak, igaz, csak rövid ideig. Öt perccel a vége elõtt újra öttel mentünk, de nem volt ez életbiztosítás. Pláne, hogy egy perc múlva csak egy maradt belõle. Túléltük, néggyel mentünk és el is dönthettük volna, de luxusnak bizonyult, hogy egy sportszerûtlen után egyetlen pontot sem csináltunk. Ziccert kaptunk majd lejárt a támadóidõnk…

1:40 volt hátra, amikor egy triplával újra a hazaiaknál volt az elõny. Megint dobás nélkül járt le a támadóidõnk, ráadásul mi kaptunk sportszerûtlent. Nem jó elõjel… Szerencsére õk sem éltek igazán ezzel, csak egy pontot hoztak belõle. 40 másodperc volt hátra, 78-76 állt a táblán. Turner 20 másodpercnél bedobta a büntetõit, az utolsó másodpercben a Zwolle eladta a labdát. 8 tized másodpercünk maradt, nem sikerült kosarat szerezni, jött a hosszabbítás.

Amiben öttel is mentünk, a vége mégis izgalmas lett. Ferencz és Varnado azonban biztos kézzel dobta be a büntetõit, így 45 perc után sikerült felülkerekednünk, megszereztük az elsõ gyõzelmünket a második csoportkörben.

És akkor nézzük, hogyan alakult eddig a bajnokság mostani vendégünk, a Sopron KC számára. Mondhatjuk, hogy elég érdekesen…

Az elsõ fordulóban, Jászberényben tudott nyerni a csapat, ahol egy remek elsõ félidõt produkáltak. A másodikban majdnem elszórakozták az elõnyt, de végül tíz ponttal behúzták a meccset. Ekkor valószínûleg még senki nem gondolta, hogy tíz fordulót kell várni a következõ gyõzelemig és hogy közben két légóst és vezetõedzõt is cserélnek a klubnál.

De menjünk csak sorjában.

A berényi sikert követõen éppen mi vendégeskedtünk a Novomatic Arénában, ahol sohasem könnyû nyerni, nekünk pedig szinte specialitásunk az ottani gyenge kezdés. Ez most is így volt, mélyrõl kellett felállni, de végül négy ponttal sikerült gyõznünk, egy felfokozott hangulatú mérkõzésen. Ezt követõen Debrecenbe látogatott a Sopron, ahol eléggé simán nyert a hazai csapat. Bár ez leginkább a 24-11-re megnyert utolsó negyedben vált biztossá, hiszen addig szoros volt a meccs.

Ezt követõen érkezett a Zete Sopronba. Mindkét gárda két vereség után próbált talpra állni, és ez a zalaiaknak sikerült. 78-85 volt a vége, de itt már nem játszott a Sopronban Jones, aki családi okok miatt hazautazott, meccs közben pedig Rivers is kiesett a játékból, bokasérülés miatt. Megint az utolsó negyed döntött, ezúttal sem Sabáli Balázsék javára. A kaposvári turné sem ígért nekik semmi jót, és ezúttal be is jött a baljós elõjel. Talán már nem is meglepõ, hogy ezúttal is botrányos utolsó negyedet produkált az SKC. 29-9-es utolsó tíz perc után 87-59 lett a vége, ami után Sabáli Balázs ingerülten nyilatkozott és arra utalt, hogy néhány játékosa mások egzisztenciájával játszik. Mint kiemelte, nem akar lemondani, inkább rendbe kellene tenni házon belül, ami nincs rendben. Utalt arra, hogy legfontosabb játékosai rengeteg labdát adnak el és fontosabbnak tartják az egyéni statisztikát, mint a csapat eredményét.

A neheze azonban még csak ezután jött a számára, amikor az újonc Oroszlányt látták vendégül és szenvedtek tõlük nagyon sima vereséget hazai környezetben. Az OSE a páros negyedeket alaposan megnyomta, kihasználta, hogy zûrös voltak a belsõ viszonyok Sopronban. 61-82 lett a vége, ami után Sabáli Balázs nyíltan úgy fogalmazott, hogy a csapata aznapi teljesítménye az õ személye ellen szólt. A meccs után a klub közleményben jelezte, hogy szabadlistára tették az elõzõ bajnokság egyik legeredményesebb kisemberét. Damier Pitts és a vezetõedzõ között elmérgesedett viszonyra utalt a közlemény és jelezték azt is, hogy a játékoskeretben elõfordulhat még változás, mert többen is éjszakáztak a kosarasaik közül az OE elleni meccs elõtt.

November 11-én aztán a klub bejelentette, hogy már nem Sabáli Balázs a csapat vezetõedzõje és hogy Pitts helyettesét már az új szakember fogja kiválasztani. Két nap múlva kiderült, hogy a PAOK korábbi edzõje, a görög Kosztasz Flevarakisz ül le a soproni kispadra. Két nappal késõbb ezt már szó szerint megtehette, Szolnokon. Senki nem várt tõle csodát, de a csapata 37 percig jól állta a sarat. A végjáték viszont az Olajé volt. Vállalható, 84-70-es vereséggel utazott haza a Sopron.

Ekkor még nem lehetett tudni, hogy további három elvesztett meccs jön még, de így történt.

Bár a következõ hazai már csak nagyon kevésen múlt… Az ASE volt a vendég november 23-án.

De még ezt megelõzõen alakult, formálódott a csapat, hiszen az új edzõ kérésére érkezett hozzájuk a litván Tauras Jogéla, Pitts helyére pedig egy hazánkban ismert kisembert, James Kinneyt igazolták le. Így már öt idegenlégiós volt a hûség városában is.

Az ASE ellen – amikor Kinney még nem játszott – nagyot küzdött a Sopron. Egy végig kiélezett találkozón a Paks végül kettõ ponttal jobbnak bizonyult, de ehhez kellett Evans extra dobása is a legvégén.

A szombathelyi turné nem kecsegtette a görög edzõt azzal, hogy megszerzi elsõ sikerét új csapatával, és a papírforma be is jött. Igaz, szégyenkezniük nem kellett a 80-68-ra elvesztett meccs után, szépen tartották magukat, ami erre volt elég. Ezután Kecskemétre mentek, ahol senkinek sem könnyû, de a Sopron sokáig vezetett a Messzi István Sportcsarnokban. Az utolsó negyedben éledt a KTE, amely végül 90-80-ra megnyerte a meccset. Ez volt zsinórban a 9. veresége a Sopronnak, amely a folytatásban Pécsre látogatott. Ha a bajnokság elején történik ez, akkor valószínûleg sima hazai gyõzelem születik, de a PVSK ekkor már eléggé leszálló ágban volt, tele problémákkal. A vendégek javuló formája pedig már gyõzelmet ért, hiszen remek kezdés után kézben tartották a meccset, amit simán meg is nyertek. 73-91 volt a végeredmény. Megtört tehát a jég, ráadásul három hazai meccs következett az SKC számára, amely addig még nem nyert otthon. De a folytatásban ez a rossz sorozat is megtört, mi több, behúzták mindhárom hazait. Elõször a Szeged látta ennek kárát, amely szintén edzõváltáson esett át, de nem tudott igazi ellenállást tanúsítani. Fölényes, 94-70-es hazai siker lett a vége.

És megmaradt a soproni lendület, amely elgázolta az Albát is… Na jó, a gázolás barokkos túlzás, hiszen hosszabbításban gyõzött a Sopron december 29-én, de kétségtelen, hogy egyre jobb formába lendülve, jó játékkal gyõzte le a fehérváriakat. A rendes játékidõ végén Rivers két büntetõje kellett a hosszabbításhoz, amiben Thompson társult légiós társa mellé abban, hogy együtt eldöntsék a találkozót. 88-82 állt a táblán 45 perc után.

Az idei esztendõ magabiztos sikerrel indult a Sopron számára, hiszen másodszor is legyõzték a Jászberényt, ezúttal 91-66-ra. A vége csalóka, hiszen sokáig tartotta a lépést a Berény, de az utolsó negyedben felborult a pálya, amikor a Sopron zónavédekezésre váltott, amire nem volt megfelelõ válasza a vendégcsapatnak. Végül szétesett a Jászberény játéka, sima hazai siker született.

Az tisztán látszik a fentiekbõl, hogy a korábbi zûrzavar, a sikertelenség már elmúlt Sopronban, a csapat egyre inkább összeáll. Négyes gyõzelmi szériából érkeznek hozzánk, igaz, mi is abban vagyunk a zalaegerszegi vereség óta. Jelen pillanatban ez a két legjobb mutató a bajnokságban, ami azt jelenti, hogy két jó formában lévõ csapat találkozik nálunk.

Már csak emiatt is kijelenthetõ, hogy izgalmas, jó hangulatú meccs várható, amelyen nem lehet más a célunk, mint megõrizni hazai veretlenségünket, megnyerni a találkozót.

Szurkoljunk együtt azért, hogy ez sikerüljön!

Mindörökké MTE!

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /