Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

FIBA Europe Cup, Nyolcaddöntõ, 2. mérkõzés

Egis Körmend (magyar) - Umana Reyer Venezia (olasz) 88-86 (22-29, 23-23, 20-12, 23-22)

Körmend: Wright 17/9, Németh Á. 6/3, Ferencz 18/15, Davis 6, Horti 10/3.

cserék: Csorvási 4, Fanning 15/9, Halász Á. 2, Tuoyo 10/6.

Talán az elsõ meccs 32 pontos különbsége miatt, de gyakorlatilag védekezés nélkül kezdett mindkét csapat, ellenben parádésan dobtak a felek - a Körmendnél Wright pörgött leginkább, az olaszoknák fõleg Tonut volt elemében, de összességében záporoztak a kosarak, nagy volt az iram. Ezt a vasiak túl sokáig azért nem bírták, már az elsõ negyed hajrájában megléptek kilenc ponttal a vendégek, az eladott labdák nehéz helyzetbe hozták Csorvásiékat, de a kisszünet után azért rendezni tudták a soraikat: a második játékrészben felkapaszkodtak, sõt, fordítani is tudtak. Ezt azonban megint nem bírták végig, a Venezia feljebb kapcsolt és könnyedén alakította ki a jó helyzeteket, üres triplákat, ziccereket, így végül ötven pont felett járt a nagyszünetben - 50% feletti mezõnymutatóval és 8/18 triplával álltak két negyed után a vendégek, a Körmend hátránya pedig ismét hét egységre nõtt.

A fordulás után sem változott nagyot a képlet, a Venezia rendkívül könnyedén jutott el a gyûrûig és amikor kellett, akkor mindig tudott kosarat szerezni, így tartotta az elõnyét. Ebben a játékrészben azonban most hosszabb ideit tartott az MTE jó periódusa és az olaszok kicsit visszavettek, így a nagy kedvvel kosarazó hazaiak megint fordítani tudtak, sõt, a záró etapot is elõnybõl kezdhették - végül csak 12 pontot kaptak a harmadik negyedben, az elsõ percek után össze tudták szedni a védekezésüket. A negyedik játékrészben kipontozódott Davis, de a Körmend nélküle is jól játszott, tartotta a lépést, többször vezetett is, Wright, Ferencz, Tuoyo és Horti is kifejezetten kiemelendõ teljesítményt nyújtott.

Fél perccel a vége elõtt Wright dobott a védõje arcába egy triplát, ezzel ismét átvette a vezetést a hazai alakulat 85-84-re, majd jött az egyébként gyengén játszó Jenkins a túloldalon és egy nehéz középtávolival megint a Venezia szerzett elõnyt. Az idõkérés után aztán érkezett a körmendi játék, Wright megtalálta az üresen álló Ferenczet, aki három másodperccel a vége elõtt elsüllyesztette ötödik tripláját is - ez a gyõzelmet jelentette a Potocnik-legénység számára, válaszolni már nem tudtak az olaszok.

A végén így teljes joggal zúgott a "Szép volt, fiúk!", a Körmend jó játékkal és gyõzelemmel örvendeztette meg szurkolóit az olasz bajnoki címvédõ ellen, ezzel búcsúzott a nemzetközi porondtól.

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /