Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Tudósítás

Egy újabb egészen kiváló teljesítményt láthattunk az Egis Körmend csapatától, amely ezúttal egy francia élcsapatot tudott megverni - a vasi alakulat 91-74-re gyõzte le a Nanterre 92 csapatát, amely elsõ vereségét szenvedte el idén a nemzetközi kupaporondon, a Körmend pedig a csoport élére állt ezzel.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, N-csoport, 4. forduló

Egis Körmend (magyar, 3-1) - Nanterre 92 (francia, 3-1) 91-74 (26-19, 20-18, 22-12, 23-25)

Egis Körmend: Petty 19/9, Smith 17/6, Ferencz 8/6, Allen 27/15, Horti -.

Csere: Gibbs 12, Csorvási 6, Loveridge 2, Németh -.

Nanterre 92: Warren 7/3, Schaffartzik 22/18, Riley -, Lessort 15, Morency 4.

Csere: Zanna 2, Invernizzi 9/9, Conklin 10, Butterfield 5/3.

Az elsõ négy percben kapkodtak a csapatok, mert két-két triplát ugyan besuvasztottak a felek - a vendégeknél Schaffartzik nem okozott ezzel meglepetést senkinek -, de 8-8-at mutatott az eredményjelzõ az 5. perc elején. Ezt követõen meglépett azonban a Körmend, amely innentõl kezdve gyakorlatilag a kezében tartotta az irányítást - Allen, Petty és Gibbs kosaraival csináltak egy 9-0-t (17-8), és innentõl kezdve végig 10 pont környékén mozgott a különbség. A franciák támadásban felvették a fordulatszámot ezután, de védekezésben továbbra sem nagyon tudtak mit kezdeni a hazaiakkal, így Butterfield triplája után is 7 ponttal ment a Körmend az elsõ negyedet követõen (26-19).

A második felvonás elején megint sokkal jobban játszott a Körmend, Allen és Ferencz is betaláltak kintrõl, elõbbi negyedbeli második triplája után már 16 ponttal vezettek a vasiak a 14. perc kezdetén (39-23). A franciák viszonylag gyorsan visszajöttek 10 pont környékére, de még a 18. perc közepén is 15 pont volt a differencia a hazaiak javára (45-30). Az utolsó percek nem sikerültek a magyar együttesnek, Schaffartzik, Butterfield és Lessort révén jelentõsen csökkentette hátrányát a gall gárda, de még így is 9 pont volt a különbség a félidõben (46-37).

A fordulás után ugyanúgy sok volt a hiba mindkét oldalon, ahogyan a mérkõzés kezdetén is, de a Körmend tudta tartani elõnyét, sõt, Petty kosara után a vendégeknek kellett idõt kérnie a 24. perc kezdetén (53-41), de ez nem ért sokat a franciáknak. Petty és Allen ezen a találkozón is egészen félelmetesen játszottak, az új szerzemény, Gibbs floatere után pedig 20 pontra nõtt a különbség a 26. perc legelején - újabb pazar produkciót nyújtott Gasper Potocnik gárdája, amely Allen triplájával 23 ponttal vezetett (64-41). A negyed végén közelítettek ugyan a vendégek, de így is 19 ponttal vezetett Körmend 10 perccel a vége elõtt (68-49).

A negyedik negyedben lényegében már mindenki tudta, hogy nem a gyõztes kiléte a kérdés, hanem az, hogy az egymás elleni kinek a javára fog eldõlni - a Nanterre 10 ponttal nyerte az elsõ meccset. Petty és Smith révén 24 ponttal húzott el újra a Körmend, és hiába dobáltak a franciák hármasokat, 18-19 pontnál nem tudtak közelebb kerülni Ferencz Csabáékhoz. A 36. perc közepén is 21 ponttal vezetett még a Körmend, aztán Warren és Schaffartzik dobtak be 1-1 triplát, idõt kértek a hazaiak a 37. perc közepén (79-64). Feljöttek 12 pontra is a vendégek, ennél közelebb azonban nem tudtak kerülni. A büntetõket a végén értékesítette a vasi alakulat, amely 91-74-re nyert, így vezeti a csoportot és az egymás elleniben is jobban állnak a franciáknál. A Nanterre elsõ vereségét szenvedte el idén a nemzetközi kupaporondon.

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /