Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, N-csoport, 1. forduló

Nanterre 92 (francia, 1-0) - Egis Körmend (magyar, 0-1) 87-77 (27-15, 16-19, 19-17, 25-26)

Nanterre 92: Schaffartzik 17/12, Butterfield 9/6, Invernizzi 6/6, Riley 12/6, Lessort 10.

Csere: Warren 10/6, Zanna 11, Conklin 8, Morency 4.

Egis Körmend: Petty 13/9, Smith 9/3, Ferencz 3/3, Loveridge 14/9, Csorvási 13.

Csere: Allen 18/9, Saddler 5, Horti 2.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

7-0-lal és 12-2-vel kezdett a Nanterre az elsõ három és fél percben, ekkor úgy tûnt, hogy elsöprik a Körmendet nagyon gyorsan, de Petty révén rendezte a sorokat a vasi alakulat, legalábbis támadásban. Védekezésben ugyanis a 8 pontot pillanatok alatt beszóró Schaffartzikkal nem tudott mit kezdeni a vendég gárda, 21-9 volt az állás a 7. perc közepén. A német válogatott hátvéd még 5 pontot dobott a negyedbõl hátralévõ 3 és fél percben (13 pontnál és 3 triplánál járt egy felvonás alatt), de Smith és Loveridge hármasai miatt legalább a különbség nem nõtt tovább (27-15). Zanna és Lessort dobtak pontokat a franciáknál a második játékrész elején, de Csorvási és Saddler révén megkezdte a visszakapaszkodást a Körmend a negyed felére (33-27). Warren és Lessort révén stabilizálták a hazaiak 7-9 pontos fölényüket, amely a nagyszünetben is 9 pontos volt (43-34).

A fordulás után megint bekezdtek a gallok, Invernizzi és Riley is triplát szórtak, és összességében egy 8-0-s szakasszal 17 pontosra növelték elõnyüket, újra úgy tûnt, hogy egyoldalú lesz a találkozó (51-34). Allen és Smith 1 perc alatt kompenzálták ezt egy 8-0-val, innentõl kezdve pedig 10 pont környékén lebegett a differencia - hol közelebb jöttek a magyarok Petty révén, hol eltávolodtak a franciák a magasembereik által. Csorvási is újra hozzászólt a meccshez, az õ duplája után 11 pont volt a hazaiak elõnye az utolsó negyed elõtt (62-51).

Csorvási 2+1-e nyitotta a záró 10 percet, Ferencz hármasa után pedig rég nem látott közelségbe jutott a Körmend (62-57). A franciák a legrosszabb pillanatokban találtak be mindig kintrõl, de Petty, Allen és Loveridge is eredményesek voltak a triplavonalon túlról, 5 perccel a vége elõtt így megint meccsben volt Gasper Potocnik csapata (72-69). Petty technikaija a legrosszabbkor jött, két jó büntetõ után pedig a következõ támadásból Schaffatzik dobott megint hármast, 4 perccel a vége elõtt így 8 pont volt a különbség (77-69), Conklin visszatett labdája után pedig megint megvolt a közte 10. Innen a szokásos "gumizás" jött - feljött 5 pontra a Körmend, amit Conklin egymaga vert vissza, így a 39. perc végére eldõlt a találkozó (85-76). A vége 87-77 lett, ami az edzõváltást és az ellenfél erejét is nézve abszolút jó eredmény, fõleg úgy, hogy a harmadik negyedben 17 pontos hátrányban volt a magyar alakulat, onnan jöttek vissza 3-ra a záró játékrészben.

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /