Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Tudósítás

Körmend: Petty 31/15, Smith 10/6, Ferencz -, Loveridge 6, Csorvási 2.

Csere: Allen 17/9, Saddler 6/3.

Groningen: Jeter 26/18, Cunningham 15/3, Dourisseau 10, Fieler 4, Pasalic 10.

Csere: De Paula -, Smith 2, Slagter 12/12.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Petty és Smith kosaraival 7-0-val nyitott a Körmend másfél perc alatt, sokkal jobban kezdték a találkozót, mint a vendégek, akik azért a negyed felére visszakapaszkodtak 3 pontra (15-12). A felvonás második felében sem változott sok minden, az elsõ 10 perc során összesen 11 pontot szerzõ Petty és Smith vezetésével végig a Körmend állt jobban, míg a hollandoknál Jeter kapkodta magát leginkább, és Pasalic is be-betalált - elõbbi triplája után csak három pont volt a távolság egy negyednyi játékot követõen (22-19). A második felvonás nagyon lassan indult, de ennek a Körmend örülhetett - Allen 5, illetve Smith 3 pontjával csináltak egy 8-0-s szakaszt a 15. percig, így 11 pontra nõtt a differencia a két fél között (30-19). Mielõtt azt gondolhatta volna bárki, hogy eldõlt a találkozó, óriásit fordult a kocka - a Donar a kezdõcsapata révén folyamatosan közelítette a támadásban teljesen leálló vendéglátót, és az elsõ félidõben 18 pontot szerzõ Jeter a 20. perc közepén fordított egy triplával, ez maradt az állás a nagyszünetre is (32-34).

A térfélcserét követõen Allen és Petty kevesebb mint 3 perc alatt összesen 11 pontot szerzett, gyorsan fordított is a magyar együttes (43-39). Loveridge is beszállt a pontgyártásba, és a 26. perc végén Allen triplájánál megint úgy tûnt, hogy kezd meglépni a Körmend (52-44), ám megint a hollandoké volt a negyed második fele. 3 és fél perc alatt csinál egy 11-2-es futást a Donar, ezzel megint náluk volt az elõny, igaz, Petty egy büntetõvel egalizált az utolsó negyed elõtt (55-55). A záró felvonás elején Saddler és Loveridge révén megint a Körmend volt elõnyben (62-60), de a 33. perc után kísértett az elsõ meccs szelleme. A negyed elején Dourisseau-t nem sikerült tartani, Slagter pedig a legrosszabbkor kapta el a fonalat, három triplát is beszórt három támadás alatt, így 10 ponttal meglépett a Donar a teljesen lefagyó Körmendtõl (62-72). Teo Cizmic egy idõkéréssel megpróbálta felrázni övéit, és sikerült is - az egészen parádésan játszó Parrish Petty vezetésével visszajött a csapat 4 pontra (72-76). Sean Cunnignham triplája még a frászt hozta a hazaiakra, és volt még egy lehetõsége támadni a Donarnak a legvégén, de a hollandok már nem erõltették a nagyobb különbséget, így 79-72-re gyõztek.

Ezzel a groningeni alakulat csoportmásodikként, a Körmend pedig csoportharmadikként jutott végül tovább - a vasiak megelõzték a Belfius Mons-Hainaut-t, és a Benfica mellett õk kerültek tovább a "nyugati" csoportharmadikok közül.

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /