Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Tudósítás

Egis Körmend: Petty 9/3, Smith 3, Ferencz 9/9, Loveridge 21/12, Horti 6.

Csere: Allen 23/6, Csorvási 14, Németh -.

Dunkerque: Cobbs 18/3, Henry 10/6, Gibson 14/6, Hesson 10/6, Solomon -.

Csere: Mokoka 3/3, Cel 5/3, Keita -, Pietrus -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Cobbs és Petty párbajával indult a találkozó, kettejük kosarai után 5-4 volt az állás a 3. perc végén. Gibson is hozzászólt 5 ponttal a meccshez, de a negyed felénél Ferencz triplájával a hazaiak vezettek (10-9). A játékrész második felét egyik csapat sem teszi ki az ablakba - a franciák fordítottak 12-9 után, de Csorvási 4 pontja zárta a szakaszt, így két ponttal a Körmend állt jobban 10 perc játékot követõen (16-14). A második felvonás eleje Allenrõl és Celrõl szólt, Cobbs duplája után pedig a 12. perc végén megint vezettek a csoportelsõ és a nemzetközi színtéren idén még hibátlan gallok (20-21), a vendégek azonban ezt követõen szinte teljesen leálltak, egy Cobbs-triplát tudtak felvonultatni több mint 4 percig. A Körmend közben Csorvási, Allen és Smith kosaraival meglépett a 17. perc közepére (31-24). Gibson révén jött vissza két pontra a Gravelines pillanatok alatt, innentõl kezdve pedig kosárra kosár volt a válasz, kétpontos körmendi elõnnyel mentek a csapatok a nagyszünetre (35-33).

A fordulás utáni elsõ három percben Loveridge tartotta a francia rohamokat duplájával és triplájával, majd a kiváló hangulatban Allen és Csorvási indította meg a szekeret elõre, a 26. perc végére 8 pontra húzott el kosaraikkal a magyar alakulat (48-40). Gyorsan szerzett ugyan négy pontot a francia gárda, de Loveridge és Horti 2-2 büntetõje után Ferencz triplát süllyesztett el, ezzel 11 pontra nõtt a hazai elõny az utolsó negyedre fordulva, robbant is a csarnok (55-44). A záró felvonás elsõ fele óriási dobópárbajt hozott - a franciák 3 triplát is beszórtak az elsõ három és fél percben Hesson (2) és Henry (1) révén, plusz Cobbs egy 2+1-gyel behozta csapatát 10 ponton belülre, de a Körmendnek mindenre volt válasza, illetve ezek a francia kosarak általában egy-egy hazai triplára érkeztek válaszul (66-56). A vendégek leálltak, a Körmend nem - az elõzõ forduló után ezúttal is borzasztóan jól játszó Terry Allen kosaraival 15 pontra nõtt a differencia a 36. perc végére (73-58). Allen és Loveridge révén megvolt a 20 pontos elõny is, sõt, a végén a 25 is, ezek a percek már az örömjátékról szóltak - végül 85-60-ra gyõzött a Körmend.

Ez azt is jelenti, hogy jelentõsen javította kosárarányát is a magyar együttes (ez esetleg számíthat, ha nem tudják megverni az utolsó körben a Donart), viszont az biztos, hogy egy hollandok elleni egypontos sikerrel is továbblép a Körmend a FIBA Europe Cupban.

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /