Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres Magyar Kupa-győztes Egis Körmend honlapján!

Tudósítás
A hazai táborban szinte mindenki azt várta, hogy az új kedvenc, O'Kelley szórja majd a pontokat. Ez azért sem történhetett meg, mert a Rába-partiak közül Nixon szinte levette a pályáról a szolnokiak játékosát. Míg a körmendi oldalon Ike ontotta a triplákat, az elso húsz percben hétbol hetet értékesített. Ennek ellenére az elso negyedben még ott loholt ellenfele nyomában a szolnoki csapat, ám csak a felzárkózásra futotta az erejébol. A második negyedben tovább erosítettek a Rába-partiak, jellemzo, hogy az elso félidoben a vendégek 61, míg a hazaiak 50 százalékos dobóteljesítménnyel rukkoltak ki. A fordulást követoen Trummer három távoli találatával tovább növelte elonyét a vasi legénység. A Tisza-partiak kísérletei ebben az idoszakban még a gyurut sem érték el, Stroud pedig belemenésekkel vétette magát észre. Teljes mértékben a címvédo akarata érvényesült a mérkozés harmadik negyedében is, s az is a körmendiek malmára hajtotta a vizet, hogy a hazaiak gólgyárosa, O'Kelley négy személyi hibája miatt a kispadon ücsörgött. A záró játékrész tekintélyes, 73–58-as vendégvezetéssel indult. O'Kelley is beállt, ám nem o, hanem Halimics találataival felcsillant a remény a hazaiak számára. Felforrósodtak az indulatok, s ennek következtében a 33. percben a labdáért való harcban Halimics és Ike összeakaszkodott. Tömegjelenet után Bodnár játékvezeto mindkét játékost leküldte a pályáról. Erre a versenybíróságnál gyülekeztek a reklamálók, Zsebe Ferenc annyira hadonászott, hogy véletlenül orrba legyintette Bodnár sporit. Szerencséjére a bíró ezúttal elnézo volt. A hajrá nem várt nagy izgalmakat hozott, ugyanis elveszett labdát nem ismero szolnoki csapat pontról pontra közelítette meg vetélytársát úgy, hogy harminc másodperccel a vége elott labdája volt a gyozelem megszerzésére is, ám ezt elhibázta.
Mol Szolnok–Marc-Körmend 88–90 (24–25, 20–26, 14–22, 30–17)
Szolnok, 1700 nézo. V: Bodnár, Kóthay
SZOLNOK: O'Kelley (13/6), Mérész Cs. (8/3), HALIMICS (18/12), STROUD (23/6), OROSZ (16). Cs: Cziczás (10/6), Balogh Gy. (–). Edzo: Pór Péter
KÖRMEND: IKE (37/21), NIXON (18), Trummer (11/9), Vavra P. (2), MUJANOVICS (17/9). Cs: Lóránt (2), Ferencz (–), Keresztes (–), Kutasi (3). Edzo: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–15. 15. p.: 33–36. 24. p.: 47–63. 35. p.: 66–79. 38. p.: 84–87
Kipontozódott: O'Kelley (37. p.), Lóránt (40. p.), Mujanovics (40. p.)
Kiállítva: Halimics (33. p.) Ike (33. p.)

Törpördög hírek

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /