Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Tudósítás
Három szoros negyed után a Körmend a záró játékrészben megrázta magát, és végül simán, 13 ponttal legyõzte az Atomerõmût a férfi kosárlabda-bajnokság 19. fordulójának nyitó mérkõzésén.

A Körmend abban a reményben várta az Atomerõmût, hogy gyõzelmével átveszi a tabella harmadik helyét a tolnaiaktól. Ám a Paks nem hagyta magát, a légiósainak köszönhetõen tartani tudta a lépést a Németh István vezérelte vasiakkal.

Sõt Brendan Winters és Brooks Sales remeklésének köszönhetõen nyolc ponttal is elhúzott az Atomerõmû az elsõ negyedben. A másodikat a Körmend kezdte jobban, amíg a vendégek pontatlanul fejezték be az akciókat, a Körmend feljött kettõre, majd Rashard Bell kosaraival a periódus derekán a vezetést is átvette.

Az ASE Sales és Jibril Hodges kosaraival a nagyszünetig visszavette a vezetést, de a második félidõben a Körmend már nem ismert kegyelmet: a paksiak részérõl már nem bizonyultak elegendõnek Hodges és Winters hárompontosai, a harmadik negyed végére Németh és Ferencz Csaba kosarainak köszönhetõen majdnem tíz pontra növelte elõnyét a Körmend.

A záró játékrész elején még egy rohamot indított a Paks, de hiába zárkózott fel egy pontra Kovács Ákos tempódobásával, a hazaiak két perc alatt tíz pontra növelték a különbséget, és eldöntötték a találkozót, a hajrára nem is maradt izgalom.

A hazaiaknál a 23 pontos Ferencz volt a legeredményesebb, Bell 22, Emmanuel Dies 19, Ruják András 17 pontig jutott. A paksiaknál Winters és Hodges egyaránt 22 egységig jutott, Kovács 16-nál állt meg.

MJUS-FORTRESS KÖRMEND–ATOMERÕMÛ SE 108–95 (25–32, 24–21, 28–17, 31–25)

Körmend, 2200 nézõ. V: Vígh, Földházi, Makovsky

Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–15. 8. p.: 17–24. 12. p.: 32–34. 14. p.: 39–38. 18. p.: 46–46. 23. p.: 59–58. 28. p.: 70–66. 35. p.: 91–80. 38. p.: 99–92

KÖRMEND: Moore 9/3, Németh 12/6, FERENCZ 23/21, BELL 22/6, DIES 19. Cs: Boldizsár 2, Fodor G. 2, RUJÁK 17/9, Dávid G. 2, Hegedûs. Edzõ: Sabáli Balázs

ATOMERÕMÛ: HODGES 22/9, Pavlik 2, WINTERS 22/9, Körtélyesi 12, Sales 19/3. Cs: KOVÁCS Á. 16/9, Morgen, Tóth P., Horti 2. Edzõ: Horváth Imre

Kipontozódott: Sales (40.)

Sabáli Balázs: – Nehéz meccsre számítottunk, ami be is jött. Az elsõ félidõben átjáró ház volt a védekezésünk ezért a szünetben több agresszivítást kértem a játékosaimtól. A második félidõben sokat tettek hozzá a fiúk  a sikerhez, egy-két játékosunk támadásban is felnõtt a feladathoz.

Horváth Imre: – Kûzdeni tudásért megérdemli a dícséretet a csapatom, de a taktikai fegyelemért már kevésbé. Sajnos a második félidõben fõleg támadásban nagyon sokat hibáztunk…

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /