Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Nagyon mélyrõl felállva nyert Botevgradban az Egis Körmend

Rengeteg hibával tarkított elsõ félidõt produkált az Egis Körmend a FIBA Europe Cup D csoportjának elsõ fordulójában. A piros-feketék gyengén lepattanóztak, sok labdát adtak el és a dobásokkal is gondok akadtak. De a hat triplát szerzõ Ferencz vezérletével mínusz 18 pontról felálltak és megnyerték a találkozót.

BC Balkan (bolgár) – Egis Körmend 83–84 (24–19, 27–16, 16–25, 16–24)

FIBA Europe Cup csoportmérkõzés, Botevgrad, 900 nézõ V: Jokic (montenegrói) Nikolic (szerb), Straube (német)

BALKAN: BROOKS 20/6, Fortenberry 9, KESAR 12, IVANOV 16/6, Washington 7

Csere: HAUGHTON 10, Petkov 9/3, Kochev -, Iliev -,

Vezetõedzõ: Nebojsa Vidic

KÖRMEND: WRIGHT 14/6, HOLLINS 11/6, FANNING 14/3, Tuoyo 9, Horti 2

Csere: Davis 4, Halász -, Csorvási 7, FERENCZ 23/18, Németh Á. -, Koch-

Vezetõedzõ: Gasper Potocnik

Az eredmény alakulása. 4. p.: 7-8. 7. p.: 18-13. 13. p.: 32-19. 18. p.: 43-29. 24. p.: 58-40. 27. p.: 60-52. 32. p.: 69-64. 38. p.: 75-76.

Hiányzók nélkül vághatott neki az Egis Körmend a mérkõzésnek, amelyen 7-0-val kezdett a Balkan. De gyorsan eszmélt és több labdaszerzésbõl fordított az MTE. A negyed második felében a vendéghibákat kihasználva öttel lépett el a Botevgrad. Idõt kért Gasper Potocnik, de ez a különbség megmaradt a negyed végéig. A folytatás még rosszabb volt, egy perc sem telt el, már kilenc pontos mínusznál hívta magához csapatát a körmendi vezetõedzõ. Nem sok hatása volt, mert a különbség és az eladott labdák száma párhuzamosan nõtt. Ferencz második hármasa hozta újra meccsbe az Egis Körmendet. A Balkan kért idõt, nyolc pontos elõnyénél. Ami tovább nõtt, hiszen a vendégek továbbra is rengeteg hibával kosárlabdáztak. Ferencz bevágta harmadik tripláját, de ezzel is csak tízig sikerült zárkózni és a körmendi faultok is gyûltek. 15 pontra léptek el a hazaiak, amihez egyet még hozzátettek a nagyszünetig. 20 perc után a bolgároknak kétszer annyi lepattanójuk volt, mint a piros-feketéknek. Két perc telt el, Gasper Potocnik kapott technikait szövegért. A Balkan sorra faulttal együtt szerzett kosarat, és 18 ponttal lépett el. A negyed közepén hetet sikerült ebbõl faragni. A hazai pad is technikait kapott, tízen belülre zárkózott az Egis Körmend. A 10-0-s rohanást megtörte a Balkan, de újított az MTE. Ferencz és Csorvási kosarai után már csak hét volt közte. Ennyi maradt az utolsó negyedre is. Wright csökkentette ezt kettõvel, de a sok fault miatt nem tudott elég keményen védekezni az Egis Körmend. Fanning hármasa után megint csak hat volt közte és még négy perc, felcsillant a remény. Hollins is triplát dobott, idõt kért a Balkan 75-72-nél. Hollins faulttal együtt megint hármast dobott, átvette a vezetést az MTE! Majd Ferencz hatodik hármasával ismét vezettek a körmendiek. Az utolsó perc egálról indult, a Balkan hármasára Ferencz ziccere volt a válasz. Mínusz egynél Davis büntetõzhetett, bedobta mindkettõt. Az utolsó hét másodpercre idõt kért a Botevgrad, de kétszer is elrontották a dobást a hazaiak, hihetetlen végjátékban gyõzött az Egis Körmend!

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /