Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

F-CSOPORT, 2. FORDULÓ

LAMI-VÉD KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJ KK 92–96 (19–28, 18–23, 23–26, 32–19)

Körmend, 1400 nézõ. Vezette: Lukes (cseh), Szomosz (görög), Cillin (francia)

KÖRMEND: RUJÁK 19, SIMPSON 17/9, Ferencz 9/3, Buljan 20/3, SHAW 25/6. Csere: Fodor G., Sonyák, Kutasi 2, Farkas, Kocsis

SZOLNOK: Simon 8/6, HORVÁTH Á. 21/9, Sehovics 6, KALVE 15, BÁDER 33. Csere: Gay 8/6, Fodor M., Szabó M. 5, Grebenár

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 8. p.: 10–21. 14. p.: 19–40. 18. p.: 27–49. 24. p.: 43–58. 28. p.: 52–69. 33. p.: 67–77. 36. p.: 78–82. 39. p.: 86–86.

Kipontozódott: Kalve (38. p)

Legtöbb lepattanó: Buljan 9, ill. Báder 14

Legtöbb gólpassz: Ruják 6, ill. Fodor M. 4

MESTERMÉRLEG

Hencsey Tamás: – Elõször is gratulálok a Szolnoknak. Az elején nem tudtuk megoldani Báder Marci semlegesítés, és elõjött az állandó gondunk. Fõleg támadó lepattanóból engedélyezünk túl sokat az ellenfélnek, és ebbõl sok könnyû gólt kapunk. A második félidõben már sokkal agresszívebbek voltunk védekezésben, és ez magával hozta, hogy támadásban is. Nekünk ezt kell játszani. A gyors, pörgõs játékban lehetünk eredményesek. A 4. negyedre aztán a mi 6. játékosunk, a közönségünk is beszállt, és belehajszolt minket egy ki-ki meccsbe. A végjátékban az döntött, hogy az Olaj már túl van nyolc erõsebb meccsen, õk higgadtabbak voltak.

Pór Péter: – Jól kezdtünk a mérkõzést, meg volt a játékunk ritmusa védekezésbe és támadásban is. Könnyû gólokat szereztünk a jó védekezés nyomán, de felállt védelem ellen is jól támadtunk. Különösen az alsó poszton, Báder Marci révén. Az elsõ húsz percben gyakorlatilag már félig megnyertük a meccset, megnyugtató elõnnyel mentünk a szünetre. A második félidõben holtpontra kerültünk, a Körmend összekapta magát, és agresszív védekezésének valamint közönségének köszönhetõen felzárkóztak, jól dobták a triplákat is. A végjátékban mi kicsit, higgadtabbak voltunk.

Törpördög hírek

"

Magyar bajnok: 1987 - 1996 - 2003        Magyar kupa győztese: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /