Üdvözöljük a háromszoros magyar bajnok, hétszeres kupagyőztes 1996-2021 időszakbeli honlapján!

Game report
Körmend Alpok-Adria Kupa mérkõzés, 1100 nézõ V: Boros , Esztergályos , dr. Magyari

KÖRMEND: Wright 10/3, HOLLINS 24/12, Oroszi 1, TUOYO 12/3, Horti 7

Csere: CSORVÁSI 15, Halász 2, Bán 4, Márton Á. 2

Vezetõedzõ: Gasper Potocnik

DECIN: Jezek 2, Siska 8/3, Kroutil 5/3, HOUSKA 13/3, Grunt 2

Csere: LANDA 17/9, Halada 2, BAZANT 13/6, Festr 9/9

Vezetõedzõ: Pavel Budinsky

Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-7. 8. p.: 19-9. 14. p.: 28-22. 16. p.: 28-32. 24. p.: 48-36. 27. p.: 54-45. 32. p.: 62-49. 37. p.: 70-67.

Az Egis Körmend ugyanazzal a tízfõs kerettel állt fel, mint két nappal korábban. A vendégek egy Sentjur elleni, idegenbeli sikerrel a hátuk mögött érkeztek Körmendre, hiszen a két találkozót egymás után két napra tervezték be, így csak egyszer kellett megtenniük a nagy távolságot Decinbõl.

5-0 után még egyenlített a Decin, de ezt követõen tízzel ment el az Egis Körmend. Igaz, Landa hármasaival közelített a vendégcsapat, de a kisszünetben így is nyolc volt közte. Az elõny két perc alatt – egy pont híján – elfogyott, Gasper Potocnik kért idõt. Látszólag hatással, de a negyed közepén mégis átvették a vezetést a Csehek, jöhetett az újabb fejmosás. Meg a hazai fordítás, aztán a vendég idõkérés. 11-0-át repesztett az MTE, amely a nagyszünetben öttel vezetett. (39-34)

A hazai lendület kitartott plusz 12 pontig. A negyed felénél próbált ismét közelebb kerülni a sûrûn cserélõ vendégcsapat, de kilencnél közelebb ez nem sikerült, mert néha megmutatta az Egis Körmend, hogy milyen a védekezése, ha a gárda komolyan odateszi magát. Oroszi osztott ki két blokkot a negyed végén, amikor kilenccel vezetett az Egis Körmend. Wright kosara után idõt kértek a vendégek, akiken látszott, hogy nagyon szeretnék megnyerni a meccset, de a hazaiak is így voltak ezzel. A csehek tûntek fáradtabbnak, ám amikor nyolcig zárkóztak, Gasper Potocnik sem várt tovább az idõkéréssel. A hármasokra tett fel mindent a Decin, Festr kettõt is bevágott, 70-66-nál nyílt volt a meccs, és volt még négy perc. Megint a hazai pad kért idõt. Hollins hármasa nyugtatta a drukkereket, akik azért még nem igazán lélegezhettek fel. Csak egy perccel a vége elõtt, hat pontos hazai elõnynél, ami kitartott a végéig. Az Egis Körmend a csütörtökinél nehezebben, de ismét gyõzött, így õrzi hazai veretlenségét.

Mestermérleg:

Gasper Potocnik: – Köszönöm a gratulációt, én is minden jót kívánok a Decinnek a folytatásra. Nagyon jó és egyben nehéz meccset játszottunk. Gratulálok a csapatomnak a gyõzelemhez, mert mindent ki kellett hoznunk magunkból ehhez. Nem volt sok pihenõnk elõtte, de a Decin is ugyanebben a helyzetben volt. Ma nem vagyok elégedett a fiataljaink teljesítményével, de a 14 vendég támadó lepattanó kivételével egy korrekt mérkõzést játszottunk. Most jöhet egy kis pihenés, amit megérdemelnek a fiúk.

Pavel Budinsky: – Elõször is gratulálok a Körmendnek, és köszönjük a kedves fogadtatást! Nem volt könnyû dolgunk, tegnap is játszottunk aztán utaztunk, de büszke vagyok a csapatomra, mert úgy érzem, hogy nagyon sok erõt mozgattunk meg ezen a találkozón. De nem volt könnyû dolgunk, nagyon fizikális volt a mérkõzés. Voltak nagyon jó periódusaink, amikor zsinórban jöttek a pontok, de ez egy másik csapat és másik edzõi stáb volt, mint a tegnapi.

Törpördög news

"

Hungarian Champion: 1987 - 1996 - 2003        Hungarian Cup Winner: 1990 - 1993 - 1994 - 1995 - 1997 - 1998 - 2016

"Leszállt az este és a kis vasi városkában, Körmenden népes csoportok, vagy magányos emberek vonulnak a Kossuth Lajos utca irányába, hogy belépve a fénnyel megáztatott csarnokba, megpillantva a mi színeinket viselő játékosokat, valami ismét elinduljon a gyomor és a szív tájékán, valami különös, szorító, ugyanakkor boldogító érzés, ami nélkül egy gyógyíthatatlan betegségnek örvendő szurkoló képtelen létezni." / Fodor Sándor /